Mavic 3 Pro (źródło: DJI)
Mavic 3 Pro (źródło: DJI)

Nowy dron DJI zmieni kierunek lotu, gdy poruszysz głową

Firma DJI zaprezentowała swojego najnowszego drona Mavic 3 Pro. Działa w oparciu o trzy kamery optyczne, szerokokątny aparat Hasselblad, a w połączeniu z goglami i kontrolerem może być sterowany przez ruchy głowy.

Niezwykle wysoka jakość rejestrowanego obrazu

Wprowadzony na rynek nowy dron jest flagowym urządzeniem firmy DJI, będącej światowym liderem w dziedzinie produkcji dronów cywilnych oraz niezwykle kreatywnej technologii kamer. Mavic 3 Pro otrzymał system złożony z zestawu trzech aparatów – Mavic Hasselblad oraz dwóch telekamer. Pozwalają one osiągnąć trzy poziomy ogniskowych o wartości 24 mm, 70 mm oraz 166 mm, co może znacząco przekładać się na lepsze wrażenia użytkownika.

Mavic 3 Pro (źródło: DJI)
Mavic 3 Pro (źródło: DJI)

Takie oprzyrządowanie nowego drona pozwala na filmowanie każdego, pożądanego otoczenia, od szerokiego kąta, aż do skupienia się na wybranym miejscu czy postaci, ulokowanej w przestrzeni. Kamera Hasselblad natomiast pozwala na wykonywanie 12-bitowych zdjęć w formacie RAW, czyli w surowym formacie zapisu danych, które zarejestrowane zostały przez matrycę światłoczułą.

Ponadto nie zapomniano o realistycznych kolorach, uzyskiwanych dzięki HNCS (Hasselblad Natural Colour Solution) oraz D-Log M 10-bitowy tryb kolorów. HNCS umożliwia odtwarzanie identycznych kolorów, dostrzeganych przez oko ludzkie, natomiast D-Log M jest trybem kolorów, który zna ich nawet miliard.

DJI Mavic 3 Pro nagra doskonałe filmy z lotu

Dron jest w stanie tworzyć nagrania o zwiększonej rozdzielczości, co przenosi się na obsługę wideo w 4K, na podstawie 60 klatek na sekundę, działając przy 7-krotnym zoomie. Samo powiększanie może sięgać nawet do 28 razy. Rejestrowany przelot może być transmitowany na żywo, przy zachowaniu jakości obrazu HD, na poziomie 1080 pikseli i 60 klatek na sekundę.

Bateria DJI Mavic 3 Pro wystarcza maksymalnie na 43 minuty lotu, a zasięg lotu może sięgać do 15 kilometrów. Ponadto dron otrzymał funkcję tempomatu, Waypoint Flight, pozwalającą na automatyczne planowanie trasy lotu, oraz Advanced RTH, która pozwala na bezpieczny powrót najwydajniejszą ścieżką. Poza tym wśród inteligentnych funkcji zaproponowanych przez DJI znalazły się FocusTrack, Master Shots, QuickShots oraz Panorama. Zakup zestawu gogli i kontrolera pozwala również na sterowanie ruchami głowy, co jeszcze bardziej wzmaga doświadczenia płynące z realistycznego lotu tym dronem.

Podstawowa wersja DJI Mavic 3 Pro dostępna jest w cenie detalicznej o wysokości 2139 euro. Natomiast gogle wraz z kontrolerem to koszt 969 euro. Najwcześniejsze terminy dostawy drona to 9 maja, a zestawu akcesoriów 16 maja.