Okulary Argo (Źródło: digilens)
Okulary Argo (Źródło: digilens)

Nowe okulary rozszerzonej rzeczywistości DigiLens zapowiedziane. To sprzęt do zadań specjalnych

DigiLens, firma specjalizująca się w technologiach holograficznych, zapowiedziała swój najnowszy produkt. Okulary XR Argo kierowane są do biznesów i przemysłu.

XR – nowe sposoby patrzenia na świat

Okulary rozszerzające rzeczywistość, przenoszące do wirtualnych światów oraz hybrydy to niezwykle ciekawe sprzęty z mnóstwem potencjalnych zastosowań. Pozwalają na komfortowe granie tam, gdzie nie ma dostępu do ekranów komputerowych, czytanie gdy nie chcemy zabierać ze sobą książek lub czytników, wygodne wskakiwanie i wychodzenie z wirtualnych światów, a jednocześnie – potrafią być też bardzo stylowe.

Okulary Argo (Źródło: digilens)
Okulary Argo (Źródło: digilens)

Oczywiste więc, że przy takim potencjale i jakości wykonania, urządzenia takie odnajdą się w warunkach biznesowych i przemysłowych. Dokładnie taki sprzęt zapowiedziała firma z Doliny Krzemowej – DigiLens. Specjalizuje się ona się w technologiach optycznych i holograficznych. Teraz przedstawiła swój najnowszy produkt, przeznaczony do najbardziej wymagających klientów.

Okulary XR ARGO to konstrukcja wykorzystująca technologię waveguide – urządzenie wyposażone w najlepsze w swojej klasie falowody kryształowe, do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Główną zaleta ARGO jest poprawa komunikacji i współpracy pracowników, od zakładów przemysłowych po sale operacyjne.

Technologiczny kombajn zamknięty w lekkich oprawkach

Okulary ARGO mają bardzo wytrzymałą, lekką konstrukcję i zostały zaprojektowane tak, aby działały bez użycia rąk, dzięki rozpoznawaniu głosu i wzroku. Aparat o rozdzielczości 48 MP zapewnia fotorealistyczną jakość obrazu, a liczne mikrofony mogą odbierać głos użytkownika w hałaśliwym otoczeniu. Opcje łączności ARGO umożliwiają korzystanie z urządzenia praktycznie w dowolnym miejscu.

Okulary nie tylko zwiększą wydajności siły roboczej, ograniczą przestoje i zminimalizują opóźnienia, ale również zwiększą bezpieczeństwo pracowników dzięki zwiększonej świadomości sytuacyjnej. Łączność w czasie rzeczywistym z technologią środowiskową i innymi czujnikami pozwoli na szybkie orientowanie się, jakie urządzenia i materiały znajdują się w otoczeniu pracownika.

Nie wiadomo, czy i kiedy okulary będą dostępne szerzej na rynku, ale możliwe jest już umówienie się z producentami na demo poprzez stronę.