Oświetlenie jeszcze bardziej inteligentne? Nanoleaf prezentuje nowe urządzenia!

Nanoleaf

Nanoleaf na targach CES 2023 zaskoczyło wprowadzeniem na rynek wyjątkowo inteligentnych przełączników, które będą uczyć się zachowań i nawyków oświetleniowych domowników. Producent wprowadził również asystenta inteligentnego domu Nala.

Nala i inteligentne włączniki światła Nanoleaf

Targi CES 2023 przeniosły smart home w nowy wymiar, a firma Nanoleaf zaprezentowała nowe rodzaje inteligentnego oświetlenia, które trafią na rynek jeszcze w tym roku.

Producent przedstawił nowe przełączniki Sense Plus i Sense Plus Wireless, które będą uczyły się nawyków domowników i dostosowywały do nich oświetlenie. Przełączniki otrzymały przycisk włączania i wyłączania, a także ściemniacz w postaci suwaka oraz dwa dodatkowe przyciski, których funkcje może ustalić użytkownik.

Przyciski Sense Plus i Sense Plus Wireless, źródło: Nanoleaf

Kontrolowanie oświetlenia w nowych urządzeniach będzie oparte o funkcję Matter i zasilanie Thread, a ich funkcjonalność będzie wspomagana przez algorytmy, czujniki ruchu na podczerwień oraz czujniki światła otoczenia.

Przyciski Sense Plus i Sense Plus Wireless, źródło: Nanoleaf

Producent stworzył również nowe centrum dowodzenia i nazwał go Nala Learning Bridge. Nala, czyli nowy asystent inteligentnego domu, będzie nie tylko uczył się zachowań domowników, ale również uruchamiał i wyłączał światła czy też dostosowywał jego kolorystykę.

Nala, „obserwując” zachowania użytkownika, będzie proponowała stworzenie harmonogramu oraz sugerowała uruchamianie oświetlenia lub zmienianie barw emitowanego światła w zależności od pory dnia i wcześniejszych ustawień światła. Użytkownik ma również możliwość ustanowienia stref inteligentnego domu, dzięki czemu oświetlenie będzie mogło włączać się automatycznie w zależności od wykrycia ruchu domowników.

Nala Bridge, źródło: Nanoleaf

Przełączniki dołączą do oferty sprzedażowej w trzecim kwartale br. Ceny nie są jeszcze ogłoszone, jednak szacuje się, że zapłacimy około 20 dolarów za przełączniki bezprzewodowe oraz 50 dolarów za przewodowe.

Lampa w formie świetlika dachowego, czyli Nanoleaf Skylight

Producent zaprezentował również Nanoleaf Skylight, czyli LED-ową oprawę sufitową, która składa się z kwadratowych paneli, a jej budowa i generowanie światła przypominać ma świetlik w dachu. Urządzenie otrzymało moc białego światła na poziomie 3 tysięcy lumenów, a także dostęp do odtwarzania dynamicznych scen oświetleniowych, wykorzystujących 16 milionów dostępnych kolorów.

Skylight, źródło: Nanoleaf

Skylight otrzymał dostęp do funkcji Matter oraz łączy się z siecią Wi-Fi, dzięki czemu istnieje możliwość dostosowywania światła do odtwarzanej w pomieszczeniach muzyki. Cena nie jest jeszcze znana, ale zestawy Skylight będą dostępne w sprzedaży dopiero w trzecim kwartale 2023 roku.

Nanoleaf do swojej oferty dołączy także nową kamerę lustrzaną wraz z oświetleniem do telewizora, których ceny wystartują z poziomu 100 dolarów, a także żarówki i taśmy LED-owe obsługujące funkcję Matter w cenach od 20 dolarów.

Nowe żarówki, źródło: Nanoleaf
Exit mobile version