Robot Ottobot (źródło: Ottonomy)
Robot Ottobot (źródło: Ottonomy)

Autonomiczny Ottobot Yeti samodzielnie dostarczy przesyłki

Firma Ottonomy zajmuje się wprowadzaniem innowacyjnych metod dotyczących dostaw. Do załogi sprzętów dołączył Ottobot Yeti, będący autonomicznym robotem dostarczającym przesyłki.

Robot dostarczy przesyłkę do rąk lub skrzynki

Ottobot Yeti jest w pełni autonomicznym dostawcą paczek, który jest w stanie dostarczyć przesyłkę bezpośrednio do odbiorcy, a nawet do skrzynki na listy, gdy adresata nie ma w pobliżu.

Robot może dostarczać każdy rodzaj przesyłki, dzięki czemu możliwe jest przewożenie artykułów żywnościowych, napojów czy posiłków, nawet do wnętrza budynków.

Robot Ottobot (źródło: Ottonomy)
Robot Ottobot (źródło: Ottonomy)

To kolejny pomysł firmy Ottonomy, która pozwala na ekologiczne dostawy, mające na celu zmniejszenie emisji gazu cieplarnianego, jakim jest dwutlenek węgla, oraz zwiększenia wygody i komfortu życia ludzi.

Robot może dostarczać przesyłki na kilka różnych sposobów – do krawężnika czy na parkingi, wprost do domu klienta, a także do wnętrz typu hotele, lotniska, centra handlowe czy biura, dzięki czemu możliwe jest wprowadzenie bezkontaktowych dostaw. Ottobot może być także dobrym rozwiązaniem dla firm i miejsc, które cierpią na niedobór pracowników.

Zasada działania Ottobota (źródło: Ottonomy)
Zasada działania Ottobota (źródło: Ottonomy)

Systemy Ottobota, które czynią go wygodnym

Działanie urządzenia oparte jest o nawigację, mapowanie oraz funkcję lokalizacji, dzięki czemu robot samodzielnie odnajdzie się nawet w zatłoczonych miejscach. Sprzęt Ottonomy może się przemieszczać praktycznie w każdym miejscu i dosłownie o każdej porze dnia i nocy.

Robot został wyposażony w wiele czujników i zaawansowane funkcje, które pozwalają na „zrozumienie” otoczenia i zachowań ludzi czy obiektów wokół niego, co umożliwia mu wybranie odpowiednich działań, w zależności od zaistniałej sytuacji.

Działanie Ottobota opiera się o chmurę, dzięki której możliwe jest pełne monitorowanie i śledzenie procesu przemieszczania się robota, a także, w koniecznych i awaryjnych sytuacjach, uruchomienie zdalnego sterowania.

Podobny robot, jednak zajmujący się dostarczaniem jedzenia, przemieszcza się już w Polsce, a nawet potrafił wdać się w dyskusję z napotkanymi na ulicy kurierami. Pasik działa na terenie Poznania i należy do grupy maszyn Delivery Couple.