Centralka Philips Hue Sync Box HDMI (fot. Katarzyna Pura)
Centralka Philips Hue Sync Box HDMI (fot. Katarzyna Pura)

Philips Hue Play HDMI Sync możemy sterować z poziomu Google Home

W aplikacji Google Home możliwe jest łatwiejsze sterowanie urządzeniem Philips Hue Play HDMI Sync. Synchronizacja świateł z telewizorami nie była dotychczas tak łatwa.

Pilot Google, o którym ciągle jest głośno

Aplikacja Google Home otrzymuje coraz większe możliwości i dostęp do większej liczby urządzeń, dzięki czemu użytkownicy coraz częściej mogą swój (prawie) cały inteligentny dom prowadzić właśnie w jej obrębie. Wiadomo, bywają pewne ograniczenia, a do systemu Matter niektórzy producenci dążą trochę ociężale, ale pojawiają się funkcje, które naprawdę mogą postawić Google Home na pierwszym miejscu.

Ostatnio pisaliśmy o pilocie działającym w obrębie aplikacji na smartfony czy innych urządzeń mobilnych. Na początku roku wspominaliśmy o możliwości sterowania niektórymi telewizorami, w ostatnim czasie taką opcję otrzymali również posiadacze konsoli Xbox. Wygodny i prosty w użyciu pilot, dzięki któremu zrobimy zdecydowaną większość rzeczy na danym urządzeniu, będzie teraz również dostępny dla właścicieli Philips Hue Play HDMI Sync.

Pilot Google Home dla Canal Box (źródło: Google Home)
Pilot Google Home dla Canal Box (źródło: Google Home)

Sterowanie oświetleniem Philips w aplikacji Google Home – tak łatwo jeszcze nie było

Philips Hue Play HDMI Sync jest sprzętem, dzięki któremu możliwe jest łatwe synchronizowanie oświetlenia Hue wraz z urządzeniami działającymi przez HDMI. Mogą to być zarówno telewizory czy Chromecasty, ale też konsole i inne urządzenia.

Do sterowania sprzętem Philipsa konieczna była dedykowana aplikacja, która ma trochę wad i niedociągnięć, jednak teraz do jej kontrolowania wystarczy Google Home, gdzie w łatwiejszy i bardziej przejrzysty sposób możliwe jest wprowadzanie zmian związanych z włączaniem i wyłączaniem urządzenia czy kontrolowaniem źródła. Aplikacja Google daje także szansę na łatwe dostosowywanie do potrzeb trybów, intensywności oraz synchronizacji posiadanego oświetlenia.

Jedynym ograniczeniem, wynikającym z tej aplikacji, jest brak możliwości zmian ustawień głównych centralki Philips Hue Play HDMI Sync, jednak takie zmiany wprowadza się dość rzadko, więc do codziennego użytku zdecydowanie wystarczy jedynie aplikacja Google.