Płatności kodem QR (źródło: Pixabay)
Płatności kodem QR (źródło: Pixabay)

PolCard wprowadza płatności kodami QR

Firma Fiserv wprowadza do swojej aplikacji płatniczej PolCard ciekawą nowość. Od teraz użytkownicy będą mogli inicjować transakcje płatnicze przy użyciu kodów QR, wewnątrz których zapisano informacje na temat opłacanej usługi lub kupowanego produktu.

PolCard sposobem na szybką obsługę płatności

Okazuje się, że płatności kartą i noszenie przy sobie portfela powoli staje się przeżytkiem. Sporo osób płaci z wykorzystaniem smartfona czy zegarka, dzięki dostępowi do NFC. Jednak druga strona, czyli przedsiębiorcy, często przykuci są do sporych rozmiarów terminali płatniczych. Firma Fiserv wdrożyła ciekawy pomysł, który rozwiązuje ten problem.

Aplikacja PolCard staje się coraz bardziej popularna i dedykowana jest przede wszystkim dla przedsiębiorców, którzy chcą uniknąć konieczności noszenia ze sobą terminala. System ten można także łatwo połączyć z wewnętrznym danej firmy, aby jeszcze szybciej i wydajniej obsługiwać klientów.

(źródło: PolCard)
(źródło: PolCard)

Aplikacja wymaga zaledwie posiadania urządzenia mobilnego z dostępem do NFC oraz systemem Android 8.1 lub w wyższej wersji. Dzięki temu możliwe jest szybkie przyjmowanie płatności kartą, smartfonem czy zegarkiem od klientów w dowolnym miejscu i czasie.

Dotychczas, za pomocą tego narzędzia, zrealizowano płatności na kwotę 409 miliona złotych. Teraz, aby jeszcze lepiej dostosować się do rynku płatności, PolCard otrzyma możliwość płacenia przy użyciu kodów QR.

W jaki sposób działa system kodów QR?

Wprowadzenie kodów QR jako systemu realizacji płatności pozwala na wyeliminowanie możliwości popełnienia błędu podczas wpisywania kwoty zapłaty za transakcję. Przedsiębiorca otrzymuje szansę na stworzenie pełnego cennika oferowanych przez siebie produktów, wraz z kodami QR, dzięki czemu klient może od razu przejść do właściwej płatności.

Opcja ta jest dostępna zarówno w punktach typowo usługowych typu fryzjer, kosmetyczka czy masażysta, jak i w firmach mobilnych czy kurierskich. W przypadku odbioru paczki za pobraniem, przedsiębiorca może nakleić kartkę z kodem QR do płatności, a klient ma możliwość szybkiej jej realizacji przy kurierze.