Robot kuchenny do przygotowywania posiłków dla psów (źródło: ChefPaw)
Robot kuchenny do przygotowywania posiłków dla psów (źródło: ChefPaw)

Robot kuchenny do przygotowywania psich posiłków. Pomoże ugotować pełnowartościowe dania dla pupili

Oto robot kuchenny, ale nie byle jaki! Urządzenie dedykowane jest do przygotowywania posiłków dla psich czworonogów. ChefPaw ma pomóc właścicielom w gotowaniu pełnowartościowych dań, pozbawionych alergenów i indywidualnie dostosowanych do pupila.

Karma, a potrzeby zwierząt

Wielu z nas już teraz posiada lub zastanawia się nad zakupem Thermomixa marki Vorwerk, Monsieur Cuisine z Lidla czy innego pomocnika, który odciąży nasze codzienne gotowanie. Robot kuchenny to przydatna i wielofunkcyjna maszyna, obsługująca mieszanie i ugniatanie ciast, jak i smażenie czy gotowanie również na parze. Urządzenie ChefPaw to kolejny rodzaj tego typu sprzętu, którego zadaniem nie jest przygotowanie dań dla ludzi, a dla pupili.

Nie od dziś wiadomo, że sklepowe karmy w ogromnych workach często nie są wystarczającym i pełnowartościowym składnikiem diety psów. Szczególnie, że zwierzęta, podobnie zresztą jak ludzie, zmagają się z różnorodnymi potrzebami żywieniowymi i alergiami. Maszyna ChefPaw ma uprościć przygotowanie poszczególnych dań dla czworonogów.

Robot kuchenny – funkcjonalność, dostępność i cena

Maszyna swoją budową przypomina standardowego robota kuchennego. Urządzenie jest w stanie mieszać i gotować świeże składniki, aby otrzymać pełnowartościowe danie dla psa w około 40 minut. Proces realizowany jest w nieco niższych temperaturach, co sprawia, że istotne składniki tracone są w zdecydowanie mniejszych ilościach. Sprzęt może również posiekać danie, a nawet zmielić je, jeśli zwierzak tego potrzebuje.

Robot kuchenny do przygotowywania posiłków dla psów (źródło: ChefPaw)
Robot kuchenny do przygotowywania posiłków dla psów (źródło: ChefPaw)

Jak twierdzi założyciel firmy ChefPaw, robot kuchenny może zwrócić się nawet w ciągu trzech miesięcy u użytkowników, którzy kupują karmę wysokiej jakości, a więc zdecydowanie droższą niż sklepowa karma. Maszyna ma także wspomagać właścicieli w dostosowaniu diety i odnalezieniu alergii pokarmowych.

Robot kuchenny ChefPaw może być wspomagany dedykowaną aplikacją, w której właściciele czworonogów odnajdą więcej przepisów, opracowanych przez lekarzy weterynarii. Instrukcje dań mogą być indywidualnie dostosowane do danego zwierzaka. Sprzęt kosztuje 640 dolarów, czyli około 2600 złotych.

Urządzenie na ten moment sprzedawane jest bezpośrednio na stronie producenta i wysyłane jedynie do USA i Kanady.