Asystent Alexa
Głośnik z Amazon Alexa, (źródło: Amazon)

Rusza sprzedaż Echo Dot 5 w Polsce. Amazon zaskoczył ceną!

Amazon ogłosił dzisiaj, że najnowsza wersja Echo Dot 5 będzie dostępna w naszym kraju oraz uruchomił sprzedaż produktu w polskim sklepie internetowym. Nowa wersja zachęca lepszymi parametrami oraz ceną, która jest niezwykle przystępna. Coś czuję, że paczki pójdą w ruch.

Polaku, Echo Dot 5 kupisz naprawdę tanio

Inteligentne urządzenie można zamawiać z polskiego sklepu internetowego Amazon.pl. Właśnie tam ruszyła sprzedaż Echo Dot 5. generacji w bardzo atrakcyjnej cenie 299,99 złotych. Wybierając darmową dostawę otrzymamy paczkę w ciągu 5 dni. Niestety, obecnie na aukcji jest dostępny tylko jeden kolor, mianowicie grafitowy.

Zamawiając najnowszy Echo Dot trzeba być przygotowanym na brak wsparcia dla języka polskiego, przez co komunikacja z urządzeniem będzie dostępna, w pełnym zakresie, jedynie po angielsku. Nie wyklucza to natomiast dostępu do polskojęzycznych wiadomości i stacji radiowych, gdyż te jak najbardziej będą prezentowane i odtwarzane przez głośnik, gdy tylko o to poprosimy. Wersja międzynarodowa posiada europejską wtyczkę, dlatego też nie trzeba się martwić o zakup dodatkowego adaptera, aby wszystko mogło zadziałać.

Rusza sprzedaż Echo Dot 5 w Polsce. Amazon zaskoczył ceną!

Co nowego w „piątce”?

Nowy głośnik Echo Dot 5 był już opisywany na naszym portalu przy okazji premiery. Pozwala on przede wszystkim na sterowanie głosowe inteligentnym domem, odtwarzanie muzyki i prezentowanie najnowszych informacji. Można też go wykorzystać jako zestaw głośnomówiący, budzik oraz narzędzie do porządkowania kalendarza. Wbudowany asystent głosowy to znana już wszystkim Alexa, z którą musimy dogadać się po angielsku, gdyż po polsku nic nie wskóramy. Jeżeli jednak władamy obcym językiem to możemy do niej bez obaw zagadać. Alexa z nami poflirtuje, rzuci żartem, przedstawi prognozę pogody lub odpowie na pytania.

Obudowa ma minimalistyczny wygląd, który łatwo adaptuje się do każdej przestrzeni. Design głośnika nie różni się niczym od poprzednika – znajomy jest nam okrągły kształt, wymiary i podświetlany pasek w dole obudowy, który sygnalizuje nam jego aktywność oraz powiadomienia. W nowym modelu mamy natomiast kilka udoskonaleń, takich jak gest stuknięcia, który może posłużyć np. do wyłączania alarmu oraz możliwość przedłużenia sieci Wi-Fi dla innych sprzętów w domu.

Producent uważa, że nowa wersja Echo Dot jest jeszcze lepsza od poprzedniej pod kątem odtwarzania dźwięku, ponieważ zapewnia głębszy bas i wyraźniejszy wokal. Urządzenie wymaga podłączenia do zasilania i sieci Wi-Fi, co jest raczej oczywiste, tak jak to, że niektóre umiejętności i funkcje Alexy mogą nie być dostępne w naszym kraju.