Inteligentne miasto (źródło: Pixabay)
Inteligentne miasto (źródło: Pixabay)

Signify wspomaga Eichenzell. Powstaje inteligentne miasto przyszłości

Signify pomaga gminie Eichenzell stworzyć inteligentne miasto. Jego podstawą będzie oświetlenie uliczne, które zapewni również bezprzewodową łączność szerokopasmową.

Inteligentne oświetlenie sposobem na wysokiej jakości połączenie

Signify współtworzy inteligentne niemieckie miasto Eichenzell, którego oświetlenie uliczne stanie się podstawą szybkiej i bezprzewodowej łączności szerokopasmowej, która da mieszkańcom i władzom dostęp do sieci oraz w przyszłości przyczyni się do stworzenia wysokiej jakości sieci 5G.

Signify ma stały dostęp do systemu zarządzania oświetleniem LED-owym na terenie miasta, które możliwe jest dzięki systemowi Interact City. System ten sterowany jest w oparciu o jeden pulpit nawigacyjny oraz może być zintegrowany z wewnętrznymi systemami miasta czy aplikacjami mieszkańców.

Latarnie uliczne będą na SMS, źródło: Pixabay
Latarnie uliczne, źródło: Pixabay

Rozwiązanie Signify – system BrightSites w inteligentnym mieście

Samo oświetlenie miasta Eichenzell zostało wyposażone w czujniki wykrywające ruch firmy Philips, dzięki czemu możliwe jest automatyczne regulowanie świateł w zależności od zaistniałych sytuacji. Światła są w stanie samodzielnie zwiększać jasność, gdy wykryją pieszych, samochód albo inny, poruszający się ulicą, pojazd. To pozwala na znaczące zwiększenie bezpieczeństwa w ruchu, a także ekologiczne podejście poprzez oszczędność pieniędzy i energii elektrycznej, a co za tym idzie – emisji szkodliwych substancji.

Inteligentne oświetlenie (źródło: Signify)
Inteligentne oświetlenie (źródło: Signify)

Rozwiązanie BrightSites, które zaproponowała firma Signify, jest innowacyjne i dodatkowo ogranicza konieczność wykonywania wykopów czy układania połączeń światłowodowych w ziemi, co łączyłoby się z wysokimi kosztami i zapewne z czasowymi problemami w ruchu.

Stworzona platforma bezpieczeństwa jest sposobem na zarządzanie ruchem, monitorowaniem miasta, a wszystko w czasie rzeczywistym. Ponadto, system jest dla mieszkańców szansą na tańszą łączność bezprzewodową, która będzie tańsza, a połączenie łatwiejsze w porównaniu do standardowych rozwiązań.