Hiszpański sprzedawca odzieży, znany pod nazwą Mango, pochwalił się własną konwersacyjną platformą opartą o generatywną sztuczną inteligencję. Bot o imieniu Lisa to kolejna propozycja marki, która ma stać się pomocnikiem pracowników w rozwoju kolekcji, a także posprzedażowej obsługi.
Prężny rozwój sztucznej inteligencji
Sztuczna inteligencja rozwija się w ogromnym tempie, wkraczając w wiele stref naszego życia. Choć dla wielu z nas AI jest dość nową technologią, ta stosowana jest już od lat. Wiele przedsiębiorstw wprowadza ją jeszcze szerzej, ułatwiając codzienną pracę czy sprzedaż.
Popularna marka odzieżowa Mango uruchamia kolejną własną platformę komunikacyjną, która oparta będzie o sztuczną inteligencję. Lisa ma wspomagać pracowników oraz partnerów sklepu w ulepszaniu rozwoju kolekcji, a także prowadzeniu obsługi posprzedażowej.
Lisa, zaproponowana przez Mango, była budowana przez ostatnie dziewięć miesięcy. Działanie platformy opiera się o różne modele, w tym tworzone przez prywatne przedsiębiorstwa, dostępne w trybie open source, a także specjalnie przeszkolone, dedykowane dla firmy. Nowość została wyposażona we własny interfejs, który może nieco przypominać ten należący do znanego i głośnego ChatGPT.
W czym platforma AI od Mango ma wspomóc pracowników?
Lisa to kolejna już generatywna platforma sztucznej inteligencji, którą wprowadza Mango. Nowo opracowany system ma wspomóc Inspire, działającą od roku. Jej zadaniem było wspomaganie zespołów projektowych oraz produktowych w poszukiwaniu inspiracji do wykonania nowych rodzajów odzieży. W taki właśnie sposób AI uczestniczyła w wyborze nadruków oraz tkanin.
To jednak nie wszystko, bo w ciągu ostatnich pięciu lat Mango opracowała 15 różnych platform, które korzystały ze sztucznej inteligencji, w tym uczestnicząc w ustalaniu cen oraz personalizacji. Wśród nich można wspomnieć projekty Midas, Gaudi czy Iris.