Smart tornister Huawei (Źródło:Vmall)
Smart tornister Huawei (Źródło:Vmall)

Smart tornister zaraportuje Ci, gdzie znajduje się Twoje dziecko

Huawei ujawnił swój najnowszy produkt – plecak, który jednak nie jest przeznaczony do transportu laptopa czy akcesoriów. 9µm to szkolny smart tornister, który na bieżąco raportuje, gdzie znajduje się Twoja pociecha. Dodatkowo, wbudowany, wodoodporny wyświetlacz, poinformuje ucznia o jego planie dnia.

Nawet plecaki mogą być smart

Solidna torba dla gadżeciarza to must-have. W końcu gdzie indziej pomieścić laptopa, telefon, wszystkie akcesoria, kable i powerbanki. Niektórzy producenci idą o krok dalej, np. oferując plecaki z kierunkowskazami. Mało? Co powiecie na smart plecaki? Bardzo zgrabny model pokazała firma Targus na CES 2022. Huawei też wchodzi w takie produkty, ale ten, o którym mowa, skierowany jest do trochę innej grupy odbiorców.

9µm to ergonomiczny smart tornister wyposażony w GPS do śledzenia dzieci. Twórcy wychwalają rozwiązanie jako idealne w sytuacjach, gdy uczniowie nie mogą nosić ze sobą smartfonów i zegarków.

Dzięki dedykowanej apce możliwe jest ustawienie trzech stref pobytu: dom, szkoła i inne. W momencie wejścia i opuszczenia strefy rodzice otrzymają powiadomienie, potwierdzające np. czy potomek dotarł do szkoły. Oczywiście opiekunowie mogą sprawdzać, gdzie znajduje się smart tornister i jego posiadacz na bieżąco. Aplikacja rejestruje też historię, gdzie znajdował się tornister – do 3 miesięcy wstecz.

Smart tornister oferuje wiele udogodnień nie tylko rodzicom – wbudowany wodoodporny wyświetlacz pozwoli uczniom na sprawdzenie planu dnia, nastawienie alarmu albo zasugeruje dzień wcześniej, jakie książki są potrzebne na kolejny dzień szkoły.

Smart tornister Huawei (Źródło:Vmall)
Smart tornister Huawei (Źródło:Vmall)

Smart tornister to także ergonomiczny tornister

Twórcy tornistra zadbali, by był nie tylko dobrze wyposażony, ale i wygodny w użytkowaniu. Plecak waży niecały kilogram, a jego kształt został specjalnie dobrany tak, by jak najmniej obciążać dziecięce plecy.

Smart tornister nie jest jeszcze dostępny w szerokiej sprzedaży – Huawei na chwilę obecną poszukuje testerów za pośrednictwem platformy Vmall, gdzie chętni mogą zgarnąć produkt za 699 yuanów (około 110 dolarów).