Sadyba Best Mall naładuje hulajnogi (źródło: Klepierre)
Sadyba Best Mall naładuje hulajnogi (źródło: Klepierre)

Pod jedną z warszawskich galerii naładujesz hulajnogę Słońcem

Jedna z warszawskich galerii handlowych właśnie obdarowała swoich klientów solarną ładowarką, dedykowaną dla hulajnóg elektrycznych. Sadyba Best Mall stawia na ekologiczny transport i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii.

Ładowanie hulajnogi podczas zakupów

Hulajnogi elektryczne szybko stały się wygodną i ekologiczną alternatywą dla transportu publicznego i samochodowego w miastach. Nowo otwarta solarna stacja ładowania o nazwie jCharge jest efektem współpracy Sadyba Best Mall z firmą SEEDIA.

W ramach punktu utworzono cztery dwustronne stanowiska z uchwytami, pozwalającymi ustabilizować kierownicę hulajnogi. W jednym czasie może zatem ładować się nawet osiem pojazdów. Stacja ładowania ulokowana została na zewnętrznym parkingu warszawskiej galerii handlowej, stanowiąc nie tylko wygodną formę uzupełnienia baterii, ale również formę uporządkowania przestrzeni, dzięki możliwości zaparkowania w odpowiednio oznakowanym i bezpiecznym miejscu.

Sadyba Best Mall naładuje hulajnogi (źródło: Klepierre)
Sadyba Best Mall naładuje hulajnogi (źródło: Klepierre)

Ekologia na terenie warszawskiej galerii

Utworzona stacja ładowania to w pełni autonomiczne rozwiązanie, nie wymaga podłączenia do zewnętrznego zasilania. Jest to możliwe dzięki instalacji paneli solarnych o wysokiej wydajności wraz z oprzyrządowaniem, które stale monitoruje stan sprzętu. Urządzenie to do działania wykorzystuje również zaawansowane algorytmy, pozwalające na zarządzanie produkowaną i oddawaną energią elektryczną.

To już kolejny rodzaj ekologicznego wsparcia dla klientów Sadyba Best Mall. Od 2019 roku na terenie galerii działa stacja ładowania pojazdów elektrycznych firmy GreenWay. Od zeszłego roku natomiast możliwe jest także bezpłatne ładowanie aut EV na stacji ChargeEuropa. Jedynym warunkiem jest instalacja aplikacji PowerEV.