Nowy soundbar Porsche Design robi wrażenie. I wyglądem, i ceną
Źródło: Porsche Design

Nowy soundbar Porsche Design robi wrażenie. I wyglądem, i ceną

Znudziły ci się pospolicie wyglądające systemy audio takich firm, jak Sonos, JBL i Bose? Szukasz nie tylko wrażeń muzycznych, ale i wizualnych? Masz wolnych kilkanaście tysięcy dolarów? Jeżeli na wszystkie pytania odpowiedziałeś twierdząco, mam coś dla ciebie, a właściwie ma Porsche Design, które ogłosiło przedsprzedaż nowego soundbara, wyglądającego jak wydech samochodu 992 GT3.

Porsche Design to znane na całym świecie niemieckie studio projektowe oraz marka produktowa. Założona została w 1972 roku przez Ferdinanda Alexandra „Butzi” Porsche, który zaprojektował kultowe samochody Porsche 911 i Porsche 904. Firma słynie z wysokiej klasy produktów i akcesoriów oraz komercyjnych współprac, w których ich logiem sygnowane były sprzęty innych producentów. Przykładów wcale nie trzeba daleko szukać, wielu z was może pamiętać laptop Acer oraz telefon Huawei ze znaczkiem Porsche Design.

Soundbar brzmiący tak dobrze, jak wydech GT3

Tym razem niemieckie studio pokazało produkt dla prawdziwych ekscentryków, którzy kochają samochody marki Porsche do tego stopnia, że chcieliby mieć ich element w swoim mieszkaniu. Chodzi o nowy system audio o nazwie 911 Soundbar 2.0 Pro, który wygląda jak układ wydechowy modelu Porsche 992 GT3.

Właściwie to nim jest, bo użyto do jego produkcji oryginalnej części sportowego auta. Sprzęt można eksponować na ścianie, jak i ustawić na stoliku, dzięki specjalnej podstawce dołączonej do zestawu. Jakkolwiek to zrobisz, to będzie prezentował się tak luksusowo, że nie jednemu na jego widok zmięknie z zazdrości rura 😀

Nowy soundbar Porsche Design robi wrażenie. I wyglądem, i ceną
Pokój marzeń niejednego dużego chłopca (źródło: Porsche Design)

To nie jest tak, że Porsche Design oferuje jedynie ciekawe wzornictwo, zapominając o całej reszcie. Aspekty techniczne także wyglądają bardzo dobrze, bo urządzenie jest wyposażone w wirtualny system dźwięku przestrzennego 2.1.2 z przesyłaniem strumieniowym Dolby Atmos DTS-HD, a jego moc systemowa to 300 W.

Producent deklaruje pełne wsparcie dla Google Chromecast, Spotify Connect i Apple AirPlay 2 oraz możliwość połączenia z innymi sprzętami z jego stajni, takimi jak 911 Soundbar Special Edition i 911 Soundbar Final Edition, a także przyszłymi produktami dźwiękowymi Porsche Originals. Na obudowie uświadczymy porty HDMI kompatybilne z 4K, a wewnątrz moduł Bluetooth 5.0.

Nowy soundbar Porsche Design robi wrażenie. I wyglądem, i ceną
Źródło: Porsche Design

Drogi i mocno limitowany gadżet

Cena 911 Soundbar 2.0 Pro w przedsprzedaży to 12 tysięcy dolarów. Przeliczając ją po dzisiejszym kursie złotówki, wychodzi nam prawie 57 tysięcy złotych. Zatem oczywiste jest to, że produkt jest skierowany do osób zamożniejszych, a nie klasy średniej, która w Polsce zaczyna się podobno od 4 tysięcy brutto (według wyliczeń wiceministra finansów Piotra Patkowskiego). Niby śmieszy, a jednak to trochę śmiech przez łzy.

Wspomnę jeszcze o innej ważnej rzeczy, czyli tej, że liczba sztuk produktu jest bardzo mocno limitowana, dokładnie do 500 egzemplarzy. Warto się zatem śpieszyć, jeżeli planuje się zakup. Gotowy produkt będzie wysyłany w pierwszych dniach nadchodzącego roku.

Aha, wiadomo chyba, co należy puścić, aby przetestować czy sprzęt gra wystarczająco dobrze. Przynajmniej ja bym tak zrobił zaraz po rozpakowaniu.

Źródło: Automann-TV