Soundbar S400 (Źródło: Sony)
Soundbar S400 (Źródło: Sony)

Potężny soundbar i subwoofer bez kabli? Zapowiedź nowego sprzętu Sony

Sony zapowiada nowy soundbar HT-S400 w zestawie z subwooferem. Bezprzewodowy sprzęt (nie licząc kabli zasilających) został specjalnie podkręcony, by zapewnić wrażenie filmowego, przestrzennego dźwięku.

Mocny, bezprzewodowy soundbar

W zeszłym roku miała miejsce premiera high-endowej belki HT-A7000, pierwszego sprzętu ze wsparciem 360 Reality Audio, kosztującego spore pieniądze. Na szczęście dla tych, którzy lubią dobrą jakość dźwięku za rozsądne pieniądze – Sony szykuje na kwiecień 2021 premierę nowego soundbara.

2.1 kanałowy HT-S400 ma moc wyjściową 330 W. Wyposażony jest w systemy Dolby Digital i technologię wirtualnego dźwięku przestrzennego Sony S-Force PRO Front Surround, ma świetnie emulować kinowy dźwięk przestrzenny z użyciem wyłącznie przednich głośników.

Jednocześnie nowe urządzenie przystosowane jest do zapewnienia satysfakcjonujących wrażeń muzycznych. Dzięki modułom X-Balanced Speaker Unit, których specjalne membrany w kształcie prostokąta mają większą powierzchnię niż w standardowych głośnikach, usłyszymy mniej zniekształceń i czystsze wokale. W głośniku zastosowano także technologię zawieszenia z niezależnymi przetłoczeniami – Separated Notch Edge, poprawiającą symetrię amplitudy pionowej. Oznacza to, że widz nie przeoczy ani słowa podczas dynamicznej akcji lub cichego dialogu w napiętej sytuacji.

Z dodatkowych funkcji – wyświetlacz OLED pozwala rzutem oka sprawdzić stan funkcji obsługiwanych pilotem, takich jak źródło dźwięku, głośność i ustawienia dźwięku. Co do bezprzewodowości, którą chwali się Sony – dotyczy to przede wszystkim telewizorów BRAVIA, które są zintegrowane z najnowszymi głośnikami. Do pozostałych sprzętów mamy do dyspozycji zarówno HDMI, jak i wejście optyczne.

Soundbar S400 (Źródło: Sony)
Soundbar S400 (Źródło: Sony)

Recyklingowany subwoofer za pan brat

Soundbar jest dostarczany ze 160-milimetrowym subwooferem bezprzewodowym o dużej mocy. Projektanci zatroszczyli się nie tylko o doskonały dźwięk, lecz także środowisko naturalne. W obudowie subwoofera wykorzystano opracowane przez Sony tworzywo sztuczne z recyklingu. Powstało ono po wielu latach prac badawczych i projektowych, które prowadzono w celu uzyskania wymaganych przez Sony wysokich standardów audio.

Nieznana jest jeszcze cena zestawu. Zważywszy jednak, że Sony planuje premierę soundbara na kwiecień 2022, powinniśmy poznać ją już niedługo. W podobnym okresie ma również zadebiutować najnowszy zestaw LG.

Soundbar S400 (Źródło: Sony)
Soundbar S400 (Źródło: Sony)