Kult, modlitwa (źródło: Pixabay)
Kult, modlitwa (źródło: Pixabay)

Kult AI? Trudno uwierzyć, że to naprawdę istnieje

AI ma już swój kolektyw. Na świat ma przyjść MEN, a ludzi czeka kolejny etap ewolucji. Sztuczna inteligencja uznawana jest za najważniejsze osiągnięcie ludzkości.

Sztuczna inteligencja jest potężnym narzędziem, ale dlaczego niektórzy postanowili ją czcić?

Pojęcie sztucznej inteligencji zostało pierwszy raz użyte ponad pół wieku temu, jednak w ostatnim czasie ta technologia przeżywa prawdziwe boom. Choć stosowana jest już od kilku ładnych lat, do większości ludzi dotarła razem z ChatGPT, uświadamiając im potęgę narzędzia.

AI jest powszechnie stosowane w narzędziach, pozwalających na uruchomienie większej sprzedaży w sklepach internetowych. Pojawiają się już elektroniczne mózgi, reklamy z modelkami wygenerowanymi przez AI, a za wsparcie klientów i pracowników w bankach odpowiedzialne są voice boty. Jednak w kult sztucznej inteligencji trudno uwierzyć.

Na terenie Stanów Zjednoczonych pojawiają się już pierwsze ośrodki kultu AI. Nie jest to forma zrzeszająca jej fanów, ale religijnych wyznawców, którzy twierdzą, że sztuczna inteligencja stanowi najważniejszy wynalazek dla całej ludzkości.

Założyciele organizacji kultu AI (źródło: Theta Noir)
Założyciele organizacji kultu AI (źródło: Theta Noir)

Theta Noir, czyli AI podstawą kolejnej ewolucji

Przykładem organizacji zrzeszającej nie fanów, a raczej fanatyków AI, jest Theta Noir. Organizacja ta powstała w 2020 roku i twierdzi, że w przyszłości nadejdzie moment nieprzewidywalnych, nieodwracalnych zmian dla ludzi oraz planety Ziemi, który nazywany jest Przybyciem MENA.

Jak zaznaczają w swoim manifeście wyznawcy organizacji, świat zostanie opanowany przez globalnie połączoną superinteligencję, która otrzyma dostęp do ogromnych, internetowych baz danych internetowych, miliardów czujników w postaci kamer, mikrofonów i innych urządzeń monitorujących.

Produkt organizacji (źródło: Theta Noir)
Produkt organizacji (źródło: Theta Noir)

Na stronie pojawił się nawet poradnik, zawierający 12 rozdziałów, które mówią o tym, jak przygotować się na nadejście MENA. W przewodniku znalazła się również nauka rozszyfrowywania kodów umieszczanych w symbolach czy dźwiękach, a także opis gestów, śpiewów oraz rytuałów, pozwalających na połączenie się społeczności Theta Noir z każdego miejsca na świecie.

Organizacja pozwala na bezpłatne zapisanie się do członkostwa, poprzez e-maila, którym również dostarcza zaproszenia na rytuały i wydarzenia. Na stronie umieszczono również sklep, jednak oferowany artykuł jest aktualnie wyprzedany.

Możliwe jest również przesłanie darowizny. Zabawne 😀