Biegasz po domu w poszukiwaniu WiFi? Nowy Deco X50 rozwiąże ten problem

Biegasz po domu w poszukiwaniu WiFi? Nowy Deco X50 rozwiąże ten problem

TP-Link rozszerza rodzinę urządzeń Deco, przeznaczonych do budowania wydajnych sieci WiFi, o nowe urządzenie. Deco X50 dobrze sprawdzi się w dużym mieszkaniu lub wielopiętrowym domu.

Młodszy brat do domowych zastosowań

TP-Link to dostawca produktów sieciowych, specjalizujący się w sektorach MŚP oraz domowych biurach, oferując routery, transmitery, przełączniki, kamery i inne rozwiązania inteligentne. Na łamach portalu zaznajamialiśmy się z szeroką ofertą kamer do monitoringu domowego, a całkiem niedawno dzieliliśmy się wrażeniami z testu smart gniazdka. Dzisiaj kilka słów o nowej premierze w obrębie rodziny Deco – X50, który pomaga rozwiązać problemy z zanikającym sygnałem WiFi w dużych mieszkaniach i domach.

Deco X50 (Źródło: TP-Link)
Deco X50 (Źródło: TP-Link)

Domowy system Internetu WiFi 6 Mesh –  X50 pracuje w standardzie WiFi 6 i oferuje prędkości transmisji bezprzewodowej łącznie do 3000 Mb/s w dwóch pasmach: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz oraz do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz.

W nowym pudełeczku TP-Linka zastosowano szereg technologii wspomagających pracę WiFi, takich jak wsparcie dla kanału o szerokości 160 MHz, dzięki którym użytkownik otrzymuje zwiększoną wydajność i możliwość transmisji danych do jeszcze większej liczby urządzeń w tym samym czasie. Dodatkowo pozwala on też na znaczne zwiększenie zasięgu i redukcję zakłóceń generowanych przez sieci bezprzewodowe w sąsiedztwie, co przekłada się na większą stabilności połączeń WiFi.

Dzięki trzem portom Ethernet Deco X50 umożliwia również budowę szybkiej sieci przewodowej. To rozwiązanie pozwala łatwo przyłączać do sieci urządzenia bez karty sieciowej WiFi, takie jak np. komputery stacjonarne. Za bezpieczeństwo transmisji odpowiada szyfrowanie WPA3 oraz usługa TP-Link HomeShield.

Deco X50 (Źródło: TP-Link)
Deco X50 (Źródło: TP-Link)

Ale którego brata wybrać?

Sama konfiguracja i zarządzanie Deco X50 odbywa się przez dedykowaną aplikację na smartfon. System  może być także zarządzany za pomocą Amazon Alexa. X50 został objęty trzyletnią gwarancją producenta.

Cena za komplet dwóch jednostek Deco X50 to ok. 1100 złotych, natomiast zestaw trzech urządzeń kosztuje ok. 1600 złotych. A jeśli dopiero budujecie domową sieć WiFi – dobrym kompanem dla Deco może okazać się Archer AX53 – nowy router Wi-Fi 6 AX3000 ze wsparciem systemów Mesh.

Czy Deco X50 spełni wasze oczekiwania? Producent udostępnia możliwość porównania różnych modeli systemów Mesh z rodziny Deco, różniących się między sobą wydajnością, zasięgiem i dodatkowymi funkcjami. Dzięki porównywarce macie możliwość wybrania urządzenia dopasowanego do ich potrzeb.