Karta sieciowa Archer TX200UH (źródło: TP-Link)
Karta sieciowa Archer TX200UH (źródło: TP-Link)

TP-Link wprowadza szybką kartę sieciową USB z WiFi 6

Nowy produkt marki TP-Link trafił już do sprzedaży. Jest nim karta sieciowa ze złączem USB, gwarantująca dostęp do łączności WiFi 6. Jakie możliwości daje to urządzenie?

Karta sieciowa USB z dostępem do łączności WiFi 6

Zbyt wolny internet lub przerwy w jego dostępności potrafią wyprowadzić z równowagi. Dlatego też na rynku pojawia się coraz więcej ofert i urządzeń, pozwalających na uzyskanie szybkiej i stabilnej łączności. Jednym z producentów dobrej jakości sprzętów sieciowych, jest firma TP-Link. W zeszłym tygodniu przedsiębiorstwo to zdołało wprowadzić nowy router Archer AX12 z WiFi 6, a teraz zaprezentowano kolejne urządzenie.

Karta sieciowa Archer TV20UH została wyposażona w złącze USB i pozwala na przyspieszenie transmisji danych, przesyłanych za pomocą bezprzewodowej sieci WiFi. Maksymalna łączna przepustowość obsługiwana przez ten sprzęt sięga do 1800 Mb/s. Nowe urządzenie działa w dwóch pasmach transmisji: jedno z nich na częstotliwości rzędu 2,4 GHz do przepustowości 574 Mb/s, a drugie na paśmie 5 GHz do 1201 Mb/s.

Karta sieciowa Archer TX200UH (źródło: TP-Link)
Karta sieciowa Archer TX200UH (źródło: TP-Link)

Nowość TP-Link – niewielki sprzęt, mnóstwo technologii

Najnowsza technologia wdrożona do tej karty sieciowej jest zgodna z WiFi 6, dzięki czemu jest w stanie zagwarantować pełną swobodę w graniu w wieloosobowe gry sieciowe, a także odbywaniu licznych rozmów czy strumieniowemu przesyłaniu wideo.

Nowość od TP-Link otrzymała dostęp do technologii Multi-User MIMO (MU-MIMO), zawierającej zestaw anten, co sprawia, że możliwe jest realizowanie łączności komunikacyjnej z wieloma urządzeniami w jednym czasie. Ponadto sprzęt zyskał dostęp do Beamforming, gwarantującego wsparcie zasięgu oraz stabilnego połączenia z siecią bezprzewodową.

Karta sieciowa Archer TX200UH (źródło: TP-Link)
Karta sieciowa Archer TX200UH (źródło: TP-Link)

Montaż karty sieciowej Archer TV20UH jest bardzo prosty. Do zadań użytkownika należy jedynie podłączenie sprzętu do swojego komputera, pracującego w systemie Windows lub MacOS, a konieczne instalacje sterowników wykonają się automatycznie. Urządzenie otrzymało od producenta dostęp do wysokiej jakości bezpieczeństwa transmisji, opartej na protokole szyfrowania WPA3. Nowość TP-Link jest już dostępna w sprzedaży za około 220 złotych.