Kamera Tapo C120 (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C120 (źródło: TP-Link)

Nowe kamery dołączają do Tapo. Sprawdzą się w środku i na zewnątrz

TP-Link ponownie zasila swoją ofertę produktów z serii Tapo. Na listę urządzeń trafiają dwie kamery, certyfikowane klasą IP66, dzięki czemu sprawdzą się zarówno do ochrony wnętrz, jak i ogrodu czy wejścia do domu.

Inteligentny dom z serią Tapo

Marka TP-Link znana jest przede wszystkim z różnorodnych rozwiązań, przeznaczonych dla domowej sieci internetowej. Od pewnego czasu producent ten rozszerza ofertę swoich inteligentnych produktów, takich jak kamery, gniazdka, smart żarówki, czujniki, a nawet roboty sprzątające. Tym razem do propozycji dołączają dwa nowe modele kamer.

Wprowadzane na rynek urządzenia rejestrują nagrania w rozdzielczości 2K QHD oraz cechują się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne, na co dowodem jest klasa szczelności IP66. Oznacza to, że doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach, ale również w okolicach domu, na podjeździe czy w ogrodzie. Oba modele pozwalają na emitowanie alarmu dźwiękowego oraz świetlnego, który skutecznie odstraszy włamywaczy. Dzięki kamerom możliwe jest także prowadzenie dwukierunkowej rozmowy, co ułatwi kontakt z gościem czy kurierem podczas nieobecności domowników.

Kamera Tapo C425 (źródło: TP-Link)
Funkcja wykrywania obiektów (źródło: TP-Link)

Zarejestrowane nagrania można gromadzić w chmurze Tapo Care lub na kartach pamięci o pojemności maksymalnej 512 GB. Urządzenia łączą się z dedykowaną aplikacją oraz cechują się łatwą instalacją, a wszystko to dzięki magnetycznym podstawkom.

Kamera Tapo C425 (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C425 (źródło: TP-Link)

Nowe modele kamer w ofercie TP-Link

Pierwsza z kamer to bateryjnie zasilany model C425, który został wyposażony w akumulator o pojemności 10000 mAh, co według producenta wystarcza na około 300 dni działania bez potrzeby ładowania. Dodatkowo, producent umożliwia podłączenie do urządzenia ogniwa słonecznego, dzięki czemu można praktycznie zrezygnować z konieczności jego ładowania. Przeznaczone do tego produktu panele mają pojawić się w sprzedaży w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Sprzęt Tapo C245 umożliwia zarejestrowanie podglądu w polu o szerokości 150 stopni, a rozdzielczość otrzymywanych nagrań plasuje się na poziomie 2560 na 1440 pikseli. Nowość została wyposażona w przetwornik Starlight, charakteryzujący się wysoką czułością, zapewniając wysokiej jakości podgląd w przypadku kiepskiego oświetlenia. Kamera otrzymała też doświetlające diody, dzięki którym możliwe jest nocne nagrywanie w kolorze.

Urządzenie zyskało dostęp do technologii opartych o sztuczną inteligencję. Opcje te pozwalają na wykrywanie osób, samochodów oraz zwierząt, co skutkuje przesłaniem na smartfon użytkownika odpowiedniego powiadomienia.

Kamera Tapo C425 (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C425 (źródło: TP-Link)

Do oferty marki TP-Link trafia także kamera Tapo C120. Model ten, podobnie jak poprzednik, znajduje zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz oraz został wyposażony w diody doświetlające i przetwornik Starlight. Dodatkowo użytkownik może skorzystać ze wspomagania podczerwienią, zarówno za pomocą zwracających uwagę diod IR LED oraz w niewidzialnym trybie IR.

Kamera Tapo C120 (źródło: TP-Link)
Kamera Tapo C120 (źródło: TP-Link)

Podobnie jak model C425, również C120 korzysta z funkcji rozpoznawania obiektów, takich jak ludzie, pojazdy czy zwierzęta. Opcje te oparte są o algorytmy sztucznej inteligencji. Sprzęt może też sprawdzić się jako alternatywna dla elektronicznej niani i dać znać, gdy wykryje dziecięcy płacz.

Kamera Tapo C120 (źródło: TP-Link)
Funkcja wykrywania płaczu dziecka (źródło: TP-Link)

Sugerowana cena TP-Link Tapo C425 wynosi około 590 złotych, natomiast model C120 – około 230 złotych. Urządzenie C210 można zakupić za 241,69 złotych, a model C425 za 701,94 złotych – oba na polskim Amazonie.

Wpis zawiera linki afiliacyjne. Korzystając z nich wspieracie naszą działalność. Dziękujemy!