YouTube (źródło: Pixabay)
YouTube (źródło: Pixabay)

Wygaszacz aplikacji YouTube na Android TV aktywuje się szybciej

Platforma YouTube na telewizory przechodzi kolejne zmiany. Tym razem użytkownicy Android TV zauważyli, że serwis znacząco szybciej włącza funkcję „Ambient Display” – formę wygaszacza ekranu podczas braku aktywności.

Kolejne zmiany w popularnym serwisie

Aplikacja YouTube dedykowana na inteligentne telewizory, przechodzi różnorodne zmiany. W zeszłym roku zaktualizowano układ interfejsu użytkownika w taki sposób, aby przeglądanie opisu treści i komentarzy nie utrudniało podglądu na dany film. Z czasem opcja ta została jeszcze bardziej ulepszona wywołując automatyczne pomniejszenie podglądu po przejściu do sekcji opisu i komentarzy.

Po drodze zmianom uległa także część platformy przeznaczona dla najmłodszych – YouTube Kids przeniesiono do głównej aplikacji, ułatwiając życie opiekuna, w tym monitorowanie przeglądanych przez dziecko treści czy kontrolowanie czasu spędzanego przed dużym ekranem.

YouTube Kids (źródło: YouTube)
(źródło: YouTube)

Jak zauważył portal 9to5google, do aplikacji YouTube na duże wyświetlacze obsługiwane przez system Android TV nadeszły kolejne zmiany. Tym razem serwis szybciej aktywuje wygaszacz ekranu. Podobna opcja znana jest z Chromecastów jako Ambient Mode.

Wygaszacz w YouTube na telewizorach zobaczysz teraz szybciej

Wygaszacze ekranów od zawsze były popularne. Początkowo można było zobaczyć je na monitorach podłączonych do komputerów, potem płynnie trafiły też do smartfonów oraz inteligentnych telewizorów. Platforma YouTube na duże ekrany też taki „wygaszacz” ma. W momencie zatrzymania danej treści lub pozostawienia uruchomionego serwisu na stronie głównej na dłuższy czas aktywuje się Ambient Display.

Zazwyczaj tryb ten włączał się po około 10 minutach i zawierał animowany obraz, fragment innej treści, abstrakcję czy zdjęcie natury wraz z ikonką opisaną jako naciśnij, aby odtworzyć. Oczywiście w lewym górnym rogu ekranu pojawia się też ikona platformy. Wygaszacz YouTube’a może nieco przypominać ten podstawowy, znany ze smart telewizorów z Google TV lub Android TV, kiedy to wyświetlane są Zdjęcia Google, Art gallery lub eksperymentalne zasoby – w tej sytuacji dodatkowo pojawia się także temperatura oraz aktualna godzina.

Teraz natomiast forma wygaszacza obecnego w aplikacji YouTube na Android TV uległa zmianie. Funkcja Ambient Display pojawia się teraz zdecydowanie szybciej. Czasami wystarczą 3 minuty od wstrzymania treści, aby wygaszacz został aktywowany. Zdarza się, że czas ten wynosi 5 minut.