X-Sight
X-Sight, fot. www.elbitamerica.com

X-Sight – rewolucyjna technologia monitorowania pola walki

Firma Elbit America zaprezentowała swoje najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii X-Sight w Huntsville. To zaawansowany system, który integruje wiele rodzajów danych, takich jak obrazy z dronów, kamery termowizyjne i radar. Dzięki temu użytkownik może otrzymać pełny zarys sytuacji na polu walki w czasie rzeczywistym, co pozwala na szybsze podejmowanie decyzji i zwiększenie skuteczności działań.

Pełna kontrola i monitorowanie sytuacji w czasie rzeczywistym

Dzięki X-Sight użytkownicy mogą wykrywać i śledzić ruch na powierzchni ziemi, w powietrzu i na morzu, co przekłada się na jeszcze bardziej precyzyjne i efektywne działania. W sytuacjach kryzysowych i wojennych szybkość i dokładność informacji są kluczowe, gdyż bardzo często to właśnie te czynniki są determinantą tego czy dana osoba będzie miała możliwość przeżycia.

Dane, dotyczące położenia przyjaciół i wrogów, mogą być przesyłane i wyświetlane za pomocą taktycznych łączy danych, takich jak Blue Force Tracker 2 i Link-16. Dzięki wysokiej rozdzielczości i pełnej kolorystyce, załoga powietrzna może natychmiastowo zidentyfikować zagrożenia i unikać lub atakować w zależności od sytuacji.

Zintegrowany system X-Sight firmy Elbit America

Opisywany system jest w pełni kompatybilny z flotą AH-64E Apache armii Stanów Zjednoczonych i Gwardii Narodowej, a także z przyszłymi platformami lotniczymi. Ma to pozwolić na łatwą integrację z istniejącymi systemami i zapewnić spójność informacji. Dzięki temu użytkownicy mogą korzystać z nowych narzędzi i usprawnień w sposób bardziej efektywny i skuteczny. W konsekwencji może to zwiększyć szansę na zwycięstwo.

X-Sight
X-Sight, fot. www.elbitamerica.com

X-Sight zapewnia dużo szersze pole widzenia niż obecne systemy i umożliwia pilotom bezpieczne przeloty blisko przeszkód, takich jak drzewa i linie energetyczne. Dodatkowo znajduje się tu zintegrowana kamera noktowizyjna, co eliminuje potrzebę stosowania tradycyjnych gogli używanych do widzenia w ciemności. Warto dodać, że przetestowano go w prawdziwych warunkach lotniczych tak, by jego użytkownicy sami przekonali się, jakie oferuje możliwości.