Robot kuchenny Mijia Cooking Robot (źródło: Xiaomi)
Robot kuchenny Mijia Cooking Robot (źródło: Xiaomi)

Xiaomi Mijia Cooking Robot coraz bliżej Polski – kupimy go już za naszą zachodnią granicą

Robot kuchenny Xiaomi, Xiaomi Mijia Cooking Robot, trafił już na niemiecki rynek. Czy to mocne i stylowe urządzenie zdobędzie rzeszę klientów w Europie?

Kochamy roboty kuchenne

Nie ma co ukrywać, roboty kuchenne są niezastąpionymi pomocnikami w codziennym gotowaniu, szczególnie wśród zabieganych osób. Wiodącą marką w Polsce jest Vorwerk, który wprowadził na rynek Thermomixa i aktualnie świętuje swoje 140 urodziny szampańską wersją flagowego sprzętu TM6. Mimo to, na rynku pojawiają się już podobne urządzenia, które dostępne są zdecydowanie łatwiej, bo w sieciówkach. Tak oto w sprzedaży jest chociażby popularny Lidlomix.

xiaomi mijia cooking robot (źródło: xiaomi)
xiaomi mijia cooking robot (źródło: Xiaomi)

Firma Xiaomi też nie chciała być gorsza i przed rokiem pokazała swojego własnego, stylowego pomocnika kuchennego. Mijia Cooking Robot jeszcze niedawno był dostępny jedynie w Chinach. Teraz jednak trafił także do Niemiec. Jego cena sięga 1200 euro, podczas, gdy TM6 dostępny jest za niecałe 1400 euro.

Nie podano jeszcze informacji kiedy i czy w ogóle robot ten trafi do Polski, ale dla zainteresowanych wycieczka do Niemiec, zwłaszcza mieszkając w zachodniej części kraju, raczej nie będzie stanowiła problemu.

Xiaomi Mijia Cooking Robot (źródło: Xiaomi)
Xiaomi Mijia Cooking Robot (źródło: Xiaomi)

Funkcjonalność i moc urządzenia

Xiaomi Mijia Cooking Robot potrafi zrealizować nawet 35 różnorodnych funkcji, zaczynając od ważenia, idąc przez mieszanie, wyciskanie, zagniatanie ciasta czy mielenie, a kończąc na gotowaniu w niskich temperaturach lub też na parze.

Urządzenie ma moc rzędu 1700 W, co sprawia, że chiński silnik może osiągać prędkość 120 tysięcy obrotów na minutę. Technologia nagrzewania indukcyjnego pozwala na równomierne rozłożenie ciepła w całej przestrzeni garnka.

Urządzenie jest wyposażone w dotykowy, wbudowany 8-calowy ekran, na którym można swobodnie sprawdzić masę, obecny etap gotowania czy zapoznać się z przepisami oraz filmami, wspomagającymi proces wykonania. Łącznie dostępnych jest 200 różnych opisów potraw, które może wykonać każdy.

Robot waży około 10 kg, a jego wymiary to 413 x 316 x 344 mm. W zestawie akcesoriów znajduje się 15-litrowy garnek oraz trzy talerze.