YouTube Music
YouTube Music

YouTube Music bardziej funkcjonalny dla głośników Nest. Nowa funkcja przypomina Spotify

YouTube Music wreszcie zyska na funkcjonalności, bowiem użytkownicy będą teraz mogli wykorzystywać automatyczne sesje przesyłania, które wyglądem przypominają nieco odtwarzacz Spotify. Opcja ta pozwoli także na łatwiejsze i wręcz bezproblemowe sterowanie muzyką.

Nowa funkcja YouTube Music

Aplikacja YouTube Music wreszcie zyskuje istotną i niezwykle wygodną funkcję. Użytkownicy będą mogli skorzystać z automatycznych sesji przesyłania, które nieco nawiązują do opcji Spotify Connect. Oznacza to, że odtwarzanie muzyki na jednym z inteligentnych głośników będzie mogło być teraz swobodnie sterowane z poziomu aplikacji na urządzenia mobilne. Zmiany pochodzą wprost z serwera i mają zostać wprowadzane stopniowo.

Spotify Connect jest doskonałym sposobem na sterowanie muzyką z poziomu smartfona na każdym z podłączonych do sieci urządzeń, bez konieczności, niejednokrotnie problematycznego, parowania za pomocą Bluetooth. Opcja ta jest szczególnie ważna podczas korzystania z większej liczby urządzeń. Praktycznie ta sama funkcja dotrze właśnie na popularny YouTube Music i pojawi się na głośnikach Google.

HomePod Mini, Echo Dot 4, Nest Mini 2 fot. oiot.pl
HomePod Mini, Echo Dot 4, Nest Mini 2 (fot. oiot.pl)

Jak działają automatyczne sesje przesyłania?

Jak wynika z informacji udzielonych przez AndroidPolice, uruchomienie muzyki z poziomu Asystenta Google na smart głośniku, a następnie przejście do aplikacji YouTube Music, jest w stanie utworzyć automatyczne połączenie pomiędzy danymi urządzeniami. Cały proces trwa zaledwie sekundę, dając już możliwość pełnego sterowania za pomocą smartfona. Tego typu połączenie pozwala użytkownikowi na zmianę głośności, sprawdzanie listy utworów muzycznych, a także ich zmienianie.

Z nowej funkcji mogą płynąć jednak pewne ograniczenia. Jeśli odbiorca chciałby korzystać z funkcji odtwarzania niezależnie, zarówno na głośniku, jak i w telefonie, ale ma zamiar być podłączonym do tego samego konta i sieci WiFi, kolejka utworów z głośnika zostanie w sposób automatyczny zastąpiona piosenkami z telefonu.