Zablokowane (źródło: Pixabay)
Zablokowane (źródło: Pixabay)

Zalukaj.vip znika z sieci. To koniec pirackiego serwisu

Serwis zalukaj.vip, który oferował swoim użytkownikom nielegalny dostęp do seriali i filmów, został właśnie oficjalnie zamknięty, a jego właściciel oraz pomysłodawca witryny zostali tymczasowo aresztowani. Szkoda, która powstała w wyniku prowadzenia tej pirackiej działalności, została oszacowana na kilka milionów złotych.

Straty na kilka milionów złotych!

Zalukaj.vip to jeden z największych serwisów, udostępniających i rozpowszechniających produkcje filmowe i seriale w wersji pirackiej i nielegalnej. Działalność witryny opierała się przede wszystkim o bezprawne udostępnianie treści.

Oczywiście doprowadziło to do generowania strat finansowych dla podmiotów, zajmujących się legalnym udzielaniem dostępu do filmów i seriali, o czym donosi Piotr Wójtów, działający w obrębie Sekcji do walki z Piractwem w CANAL+ Polska, a także będący członkiem Stowarzyszenia Sygnał, gromadzącego nadawców i dystrybutorów treści wideo w walce z piractwem.

Skutek załadowania strony zalukaj.vip (źródło: zalukaj.vip)
Taki ekran zobaczymy po próbie przejścia do serwisu (źródło: zalukaj.vip)

Przykra sprawa zakończona tymczasowym aresztem

Sprawa przeciwko serwisowi, a przede wszystkim jego właścicielowi oraz pomysłodawcy, toczy się na wniosek pokrzywdzonych podmiotów, a także odpowiednich organów ścigania. Witryna Zalukaj.vip działała i prowadziła nielegalny proceder co najmniej od lutego 2020 roku.

Pomysłodawca i właściciel zostali oskarżeni oraz tymczasowo aresztowani. Jeden z nich, zajmujący się obsługą techniczną, trafił do więzienia już w listopadzie zeszłego roku, natomiast pomysłodawcę tej witryny aresztowano w styczniu.