Znowu zapomniałeś kupić papier toaletowy? Ten inteligentny uchwyt Cię wyręczy
fot. Pixabay

Znowu zapomniałeś kupić papier toaletowy? Ten inteligentny uchwyt Cię wyręczy

Smart Home to niezwykle szeroka dziedzina sprzętów, wśród których można znaleźć zarówno produkty ułatwiające codzienne funkcjonowanie, jak i całkowicie niepotrzebne gadżety. Gdy usłyszałem, co wydała na rynek firma Homeplenish, nie miałem pojęcia, do której kategorii zaliczyć jej najnowsze urządzenia.

Inteligentny uchwyt na papier toaletowy – zbędny bajer czy ratunek zapominalskich?

Podczas targów CES zaprezentowano masę ciekawych rozwiązań. Do moich osobistych faworytów zaliczyłbym plecak z wbudowanym systemem Apple Find My oraz termometr bez baterii. Czegoś takiego, jak inteligentny uchwyt na papier toaletowy, się jednak nie spodziewałem.

I choć samemu zdarza mi się zapominać o różnych rzeczach, od błahostek – pokroju wyciągnięcia woreczka z herbaty, po sprawy życia i śmierci typu podłączenie smartfona do ładowania – chyba nigdy nie zaskoczył mnie brak papieru toaletowego w domu. Niewykluczone, że takie osoby są wśród nas i to właśnie do nich skierowane jest to urządzenie firmy Homeplenish.

homeplenish
fot. Homeplenish

Dzięki inteligentnemu uchwytowi na papier toaletowy zawsze otrzymamy dostawę odpowiedniej liczby rolek na czas. Dzięki inteligentnej analizie zużycia papieru, urządzenie dobiera odpowiednie opakowanie, a następnie, wykorzystując połączenie z kontem na Amazonie, automatycznie składa zamówienie, zanim zapasy się wyczerpią. Dzięki temu, użytkownik nie musi kupować większego zapasu papieru, co zajmuje sporo miejsca.

Produkt powstał również w wersji dla osób, które często rozlewają coś w kuchni i wycierają to papierowym ręcznikiem kuchennym. Szczerze mówiąc, przemawia on do mnie o wiele bardziej, niż łazienkowe rozwiązanie.

Zarówno Smart Toilet Paper Spindle, jak i Smart Towel Holder, pozwalają użytkownikom włączyć lub wyłączyć funkcję automatycznego zamawiania papieru lub ręcznika oraz zapewniają 5% zniżki na wybrane zamówienia złożone za ich pomocą.

Urządzenia łączą się z domową siecią Wi-Fi, współpracują z Alexą oraz korzystają z dedykowanej aplikacji do wysyłania powiadomień. Do zasilania używane są baterie AA (w stojaku na ręcznik kuchenny) lub AAA (w uchwycie na papier toaletowy).

Homeplenish Smart Toiler Paper Spindle kosztuje 24,99 dolary za dwa uchwyty, a Homeplenish Smart Towel Holder 34,99 dolary za sztukę. Są sprzedawane na amerykańskim Amazonie (z dostawą do Polski), lecz w momencie publikacji wszystkie wersje kolorystyczne są wyprzedane.