Kolczyki H1 Audio, źródło: NOVA
Kolczyki H1 Audio, źródło: NOVA

Kolczyki z bezprzewodowymi słuchawkami. To nie żart!

NOVA H1 Audio to kolczyki z perełkami, które mają wbudowane słuchawki bezprzewodowe. Na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe, może trochę sporych rozmiarów, jednak wewnątrz nich skrywa się mnóstwo technologii.

Estetyka, perły i różnorodna budowa, by zadowolić każdego

Kolczyki są wyjątkowo przemyślane i nadają się zarówno dla osób, które mają już przebite uszy i są dostępne w formie sztyftu, a dla tych, którzy nie mają zamiaru tego robić – w formie klipsa. Perła montowana jest na pozłacanej lub posrebrzanej części kolczyka, a od tyłu producent zdecydował się umieścić przycisk do sterowania słuchawkami, zarządzania połączeniami czy muzyką.

Słuchawki można w łatwy sposób sparować ze smartfonem poprzez łączność Bluetooth, prowadzić rozmowy i streamować w nich muzykę, podcasty czy cokolwiek innego zapragnie użytkownik.

Jak działają kolczyki NOVA?

Serce technologii znajduje się wewnątrz perełki umieszczonej na kolczyku. To właśnie tam producent umieścił opatentowaną technologię dźwięku kierunkowego NOVA, co oznacza, że fala dźwiękowa kierowana jest wprost do wnętrza kanału słuchowego.

Dzięki temu nie ma możliwości, aby dźwięk trafiał gdzie indziej niż do uszu użytkownika, co znacząco zwiększa prywatność, szczególnie w przypadku prowadzenia rozmów telefonicznych. NOVA H1 Audio jest wyposażona w dwa głośniki o niskim zużyciu energii oraz cztery mikrofony.

Samo urządzenie, którym niewątpliwie są te kolczyki, łączą się zarówno z systemem Android, jak i iOS, a jedno ładowanie pozwala na 3,5 godzinne odtwarzanie muzyki lub 2,5 godziny rozmów telefonicznych.

Producent do zestawu dołącza również etui z funkcją ładowania, co pozwala na dodatkowe 10,5 godziny pracy na baterii.

H1 Audio wyglądają naprawdę estetycznie, a sam pomysł wygląda nieźle, zapewne szczególnie spodobałby się uczniom, ze względu na łatwą możliwość ściągania na sprawdzianach. Pozostaje jedynie pytanie w kwestii jakości dźwięku i czy faktycznie poziom opracowanej przez producenta technologii nie daje możliwości, aby ktoś znajdujący się w pobliżu, podsłuchiwał prywatne rozmowy.

Słuchawki w wersji posrebrzanej dostępne są w cenie 595 euro, natomiast w wersji pozłacanej – 695 euro.