DALL-E 2
(fot. OpenAI)

Nadchodzi DALL-E 3. Monity zastąpi konwersacja z chatbotem

To naprawdę duża rzecz – ChatGPT pomoże użytkownikowi tworzyć grafiki w nowej wersji generatora obrazów DALL-E 3.

ChatGPT przekaże DALL-E 3, jaki chcesz uzyskać efekt

Trzeba przyznać, że generator DALL-E dał nam o sobie nieco zapomnieć. Czasy, kiedy „dwójka” była topowym narzędziem AI do tworzenia grafik, dawno minęły. Ostatnie miesiące należały raczej do konkurencyjnego modelu Midjourney, który w tym roku wprowadził wersję v5, a następie v5.2, przeganiając swoimi możliwościami twór OpenAI.

Okazuje się, że organizacja stojąca za ChatGPT nie zamierza pozostać w tyle i właśnie zapowiedziała aktualizację DALL-E 3. Aktualizacja ta będzie czymś rewolucyjnym na rynku modeli językowych, dlatego że wprowadza możliwość komunikacji z generatorem obrazów za pośrednictwem chatbota ChatGPT.

Integracja tych dwóch produktów autorstwa OpenAI ma pomóc użytkownikowi w prosty sposób, bo za pomocą języka naturalnego, uzyskać bardziej precyzyjne wyniki. Na pewno zmiana ta znacząco obniży próg wejścia w świat stabilnej dyfuzji i pozwoli osobom, które nie są zaznajomione ze sztuką pisania promtów na tworzenie swoich własnych cyfrowych dzieł.

Oficjalna strona opisuje nowy proces w ten sposób: po wyświetleniu monitu ChatGPT automatycznie wygeneruje dostosowane, szczegółowe podpowiedzi dla DALL-E 3, które wcielą Twój pomysł w życie. Dowiadujemy się także, że ChatGPT pomoże nam poprawić wygenerowane wyniki, gdy te nie zadowolą naszego gustu: jeśli podoba Ci się konkretny obraz, ale nie jest on do końca poprawny, możesz poprosić ChatGPT o wprowadzenie poprawek za pomocą kilku słów.

Organizacja opublikowała film, na którym doskonale widać, że tworzenie obrazów w DALL-E 3 przybierze formę konwersacyjną.

W każdym razie wprowadzenie tej opcji nie oznacza, że możliwość komponowania własnych monitów zniknie. Osoby, które wolą tę formę komunikacji z modelem AI, mogą spać spokojnie.

Jeżeli chodzi o jakość oraz szczegółowość grafik autorstwa DALL-E 3, aspekty te mają prezentować znacznie wyższy poziom niż w poprzedniej wersji. Warto zajrzeć na portal dataconomy.com, gdyż ten dokonał już porównania nadchodzącej aktualizacji do obecnej wersji Midjourney. Wnioski przytoczonych mediów są takie, że nowy twór OpenAI jest bardzo precyzyjny i ma szansę odbić część rynku z rąk rywala.

Kiedy DALL-E 3 będzie dostępne do użytku?

Wydanie DALL-E 3 ma być rozłożone w czasie. W pierwszej kolejności, czyli już w październiku, aktualizacja zostanie udostępniona użytkownikom płatnych planów ChatGPT Plus i ChatGPT Enterprise. Niestety, w komunikacie nie podano daty, kiedy zostanie udostępniona darmowa wersja publiczna. Prawdopodobnie przyjdzie nam na nią dłużej poczekać.