Icon of the Seas - intro do filmu o postępach prac
Źródło: YouTube, Royal Carribean

Icon of the Seas zwodowany – to największy statek wycieczkowy na świecie!

Icon of the Seas, przygotowywany dla Royal Carribean Group, został zwodowany 9 grudnia 2022. Choć statek jest już na wodzie, to prace nad nim potrwać mają aż do końcówki 2023 roku, na kiedy to zaplanowany jest odbiór tego największego statku wycieczkowego na świecie.

Największy statek wycieczkowy na świecie

Ikona Mórz, ponieważ tak można przetłumaczyć nazwę tego niewiarygodnego obiektu, ma długość 365 metrów oraz szerokość 65 metrów. 9 grudnia 2022 został zwodowany w doku, gdzie przeprowadzane będą dalsze prace. Po ich ukończeniu statek zostanie oddany grupie Royal Carribean i będzie gotowy do wypłynięcia na szerokie wody.

Nie stanie się to jednak w ciągu najbliższych kilku miesięcy – prace mają trwać do końca 2023 roku i to właśnie na ten okres zaplanowano odbiór tego zamówienia. Pierwsze wycieczki z wykorzystaniem Icon of the Seas, zostały z kolei zaplanowane na styczeń 2024 roku. Poniżej możecie zobaczyć, jak przebiegała budowa jednego z większych elementów tego statku.

Zachwyca i przeraża

Zachwycać mogą nie tylko podane wcześniej wymiary, ale również fakt, że do obsługi tego kolosa wymagana będzie załoga, składająca się z 2350 osób! Nie będzie więc to sterowany przez AI Mayflower. Statek będzie w stanie zabrać na pokład do 7600 pasażerów, którzy pomieszczą się na 12 pokładach z kabinami (jest ich 2805), natomiast cały statek będzie mieć 19 pokładów.

Ponadto Ikona będzie napędzana silnikami LNG (ang. Liquefied Natural Gas), czyli takimi, które spalają gaz ziemny, celem wygenerowania energii. Dobrze, wiemy już, czym zachwyca, dowiedzmy się w takim razie, czym może przerażać.

Rzecz jasna ceną – produkcja Icon of the Seas kosztowała bowiem Royal Carribean Group około 1,1 mld euro. To w przeliczeniu jakieś 5156475500 (słownie: pięć miliardów sto pięćdziesiąt sześć milionów czterysta siedzemdziesiąt pięć tysięcy pięćset) złotych. Jak myślisz, ile może kosztować bilet na rejs tym cudem?

Ceny biletów

Najtańszy obecnie dostępny bilet kosztuje 998 dolarów amerykańskich, z kolei najdroższy – aż 1409 dolarów. To przekłada się na niecałe 4400 złotych za najtańszy i 6200 za najdroższy bilet. Jest to cena za osobę, za 7 dni spędzonych na statku. Ktoś chętny na wakacje na morzu?