Okulary AR nubia Neovision Glass (Źródło: mat.pras)
Okulary AR nubia Neovision Glass (Źródło: mat.pras)

Oto okulary AR Nubia Neovision Glass z wrażeniem patrzenia na 120-calowy wyświetlacz

ZTE Corporation ogłosiło ceny i globalną dostępność Nubia Neovision Glass. Okulary AR można już zakupić na stronie producenta w cenie 549 euro.

Atrakcyjny model w końcu zadebiutował

Rynek okularów rozszerzonej rzeczywistości puchnie, a w katalogach różnych producentów dostępnych jest kilka bardzo interesujących, niezwykle stylowych, wyposażonych w ciekawe funkcje modeli. Tak tez można opisać Nubia Neovision Glass od ZTE, jednego z największych chińskich dostawców rozwiązań telekomunikacyjnych i elektroniki. Nowy model okularów AR w końcu jest już dostępny w sprzedaży, również z wysyłką do Polski.

Nubia Neovision Glass to szkła z certyfikatem Hi-Res Audio Quality i TÜV Rheinlan, gwarantujące wrażenia wizualne i dźwiękowe wysokiej jakości. Okulary wyposażone są w ekrany dające wrażenie patrzenia na 120-calowy ekran Micro-OLED z PPI 3500, o rozdzielczości HD 1080 pikseli na oko, która zapewnia wyraźne szczegóły i żywe kolory, szerokie pole widzenia 43° i jasność do 1800 nitów. Sprzęt obsługuje regulację krótkowzroczności, co pozwala na oglądanie filmów czy granie bez okularów korekcyjnych czy soczewek kontaktowych.

Zestaw waży 79 gramów i można go podłączyć do wielu urządzeń: od smartfonów i tablety po konsole do gier i drony. Nie jest to jednak samodzielny sprzęt — wymaga połączenia przewodowego do urządzenia, które zasila okulary.

120 cali AR w konkretnej cenie

Dźwięki kierowane są do uszu za pośrednictwem wielokierunkowych głośników umieszczonych w zausznikach, sterowanych przy pomocy przycisków w ramce. Nubia Neovision Glass oferuje też duży wirtualny ekran, który można zastosować w różnych scenariuszach, w tym w osobistym kinie mobilnym, mobilnym centrum gier i asystencie biurowym.

Zestaw dostępny jest już w Europie, na Bliskim Wschodzie, Azji i Pacyfiku oraz w Afryce Południowej w cenie 549 euro.

Okulary AR nubia Neovision Glass (Źródło: mat.pras)
Okulary AR nubia Neovision Glass (Źródło: mat.pras)