Soundbar Family (źródło: sennheiser.pl)
Soundbar Family (źródło: sennheiser.pl)

Mały, ale wariat! Poznaj soundbar Sennheiser AMBEO Mini

Kiedy myślisz o małych rzeczach, czy zastanawiasz się nad ich mocą? Sennheiser postanowił nas zaskoczyć i wprowadził na rynek AMBEO Mini. To soundbar, który mimo swojego niewielkiego rozmiaru, ma zrobić na odbiorcy wielkie wrażenie. Umożliwi doświadczanie trójwymiarowego dźwięku nawet w najmniejszych przestrzeniach.

Cechy charakterystyczne

Ten gadżet, który ma zaledwie połowę wielkości w stosunku do swojego większego kuzyna, soundbara AMBEO Plus, ma szansę stać się prawdziwą gratką dla melomanów i kinomanów pragnących luksusu dźwięku w kompaktowej formie. Ma niepozorne wymiary – 70 x 10 x 6,5 cm, które mogą pozwolić mu dopasować się do większości domowych wnętrz.

Sennheiser AMBEO Mini (źródło: sennheiser.pl)
Sennheiser AMBEO Mini (źródło: sennheiser.pl)

Serce tego malucha, nowatorski wzmacniacz klasy D o mocy 250 W, rozpala cztery przetworniki pełnozakresowe oraz dwa subwoofery o imponującej średnicy 4 cali. Jaki mają dać finalny efekt? Dźwięk, który będzie zachwycał głębokimi tonami i perfekcyjną czystością — dokładnie taki, za który Sennheiser zdobył uznanie na całym świecie.

Sennheiser AMBEO Mini (źródło: sennheiser.pl)
Sennheiser AMBEO Mini (źródło: sennheiser.pl)

Producent pomyślał także o wygodzie użytkowania i, jak twierdzi, intuicyjnej obsłudze urządzenia. Dzięki wejściu HDMI ma współpracować z szeroką gamą telewizorów i monitorów. Inteligentne funkcje, dostępne z poziomu smartfona, to efekt współpracy z aplikacją Sennheiser Smart Control.

Za trójwymiarowe brzmienie odpowiada partnerstwo z Instytutem Fraunhofera. Ciekawostką są cztery mikrofony, służące zarówno do precyzyjnej kalibracji dźwięku w pomieszczeniu, jak i komunikacji z asystentami głosowymi — Alexa, Asystentem Google czy Siri.

Soundbar dla przestrzennego dźwięku

Co więc wyróżnia AMBEO Mini? To umiejętność adaptacji dźwięku do charakteru konkretnego miejsca. Za pomocą zaawansowanych algorytmów analizuje on otoczenie, dostosowując dźwięk do jego fizycznych i akustycznych warunków. Dodatkowo jest kompatybilny z czołowymi formatami dźwięku przestrzennego, w tym Dolby Atmos oraz DTS:X.

Ten muzyczny gadżet przeznaczony jest oczywiście nie tylko do telewizji. Jego wsparcie dla cyfrowych serwisów muzycznych czyni go bardzo użytecznym sprzętem do streamowania ulubionych melodii. Bez względu na to, czy korzystasz z Wi-Fi czy Bluetooth, możesz łączyć się ze swoimi ulubionymi platformami takimi jak Spotify czy TIDAL.

Cena i dostępność

Jeśli marzysz o posiadaniu tego małego arcydzieła technologii, musisz przygotować się na inwestycję w kwocie 3599 złotych. Zgodnie z obietnicą, jest już on dostępny do kupienia na stronie producenta.