konsole PlayStation 5
Źródło: PlayStation

Szukasz PlayStation 5? Te oferty mogą Cię zainteresować

Artykuł sponsorowany

PlayStation 5 prawdopodobnie przejdzie do historii jako najbardziej niedostępna pożądana konsola Japończyków. Firma ewidentnie nie doceniła własnej popularności i wyprodukowała zbyt małą liczbę konsol w porównaniu do (jak się potem okazało) ogromnych potrzeb rynku. Na szczęście jednak problemy z dostępnością się skończyły, dzięki czemu dziś mogę przejrzeć dla Was najciekawsze oferty.

Wybrałem oferty, które mogą Cię najbardziej zainteresować. Posegregowałem je w zależności od potencjalnych preferencji przyszłego nabywcy. Jakie kategorie stworzyłem na potrzeby podziału?

PlayStation 5 dla… no właśnie, kogo?

Jeśli miałbym szczegółowo podejść do zagadnienia „który zestaw PlayStation 5 będzie najlepszy dla danego gracza”, musiałbym wpierw zapytać o to tak w zasadzie każdego (obecnego oraz potencjalnego) posiadacza PS5. Zrobię więc coś, co raczej się nie zdarza i zamiast wdawać się w szczegóły, cofnę się do ogółu, gdyż tylko wtedy będę w stanie stworzyć pewne ramy, po których będziemy się poruszać.

Wyodrębniłem więc 3 ogólne kategorie, które – mam nadzieję – obejmą wszystkich graczy. Żeby jednak nie pozostać przy prostym (i nudnym) podziale: pierwsza, druga, trzecia kategoria, nadałem im nazwy.

Tak więc mamy kategorię Samotnego Odkrywcy, dla którego konsola jest oknem na nowe światy, które najlepiej odkrywać w grach dla pojedynczego gracza. Druga z kolei będzie szczycić się tytułem Społecznego Bohatera i wrzucimy do niej wszystkie osoby, które co prawda nie mają nic do gier solowych, ale za to rozgrywka ze znajomymi cieszy ich znacznie bardziej. Ostatnią natomiast będą Niebanalni Czempioni, dla których istotna jest możliwość korzystania z innych kontrolerów niż podstawowe pady do PS5.

Szukasz PlayStation 5? Te oferty mogą Cię zainteresować
Nie wszystkim może przypaść do gustu ta kunsztowna biel, jednak to nie problem – obudowę można bowiem zmienić!

Konsola dla Samotnego Odkrywcy

Nie oszukujmy się, dla Samotnych Odkrywców najważniejsze jest odkrywanie intrygujących światów we własnym tempie. Wystarczy im więc jeden kontroler, jednak bez dobrych gier się nie obejdzie, więc takie zestawy właśnie znajdą się w propozycjach dla dzielnych miłośników trybu singleplayer! Tutaj również obowiązuje drobny podział, jednak jest on związany stricte z rodzajem konsoli – ostatecznie nie każdy będzie mógł sobie pozwolić na Digital Edition przez wzgląd na słabe połączenie z Internetem…

Jeśli chodzi o Digital Edition, to według mnie wybór jest tylko jeden. Konsola wraz ze słuchawkami Pulse 3D w kolorze camo lub midnight black. W przypadku konsol z napędem Blu-Ray sprawa jest zgoła odmienna, gdyż mamy tu wiele naprawdę ciekawych zestawów! Pakiety z konsolą i kilkoma grami sprawią, że Samotni Odkrywcy na wiele długich godzin zanurzą się w przedstawionych światach różnorakich produkcji.

Moim osobistym faworytem w tym zestawieniu jest bundle z God of War: Ragnarok, The Last of Us Part II oraz Horizon Forbidden West. Wszystkie topowe produkcje, w które zwyczajnie trzeba zagrać na PlayStation 5, w pakiecie z konsolą? Nie ma co się zastanawiać nad lepszym zestawem z grami!

Konsola dla Społecznego Bohatera

Tutaj nie obejdzie się bez drugiego kontrolera! Społeczni Bohaterowie nie mogą bowiem wyobrazić sobie zakupu konsoli bez możliwości lokalnej gry w kooperacji lub przeciwko swoim znajomym. Multiplayer w trybie online także jest im potrzebny do szczęścia, więc prawdopodobnie zaopatrzyli się w subskrypcję PlayStation Plus jeszcze przed zakupem samej konsoli 😉

Społeczni Bohaterowie, którzy nie są ograniczeni przez sentyment do napędu na płyty, mają wybór pomiędzy dwoma (moim zdaniem) dość ciekawymi zestawami PlayStation 5 – z dwoma DualSense i Pulse 3D lub dwoma DualSense i grą God of War Ragnarok. Co prawda słuchawki Pulse 3D podczas grania w jednym pomieszczeniu ze znajomym (lub znajomą) dzierżącym lub dzierżącą drugi kontroler w dłoni mogą być zbędne, jednak podczas rozgrywek online ich wartość staje się nieoceniona.

Natomiast tam, gdzie sentyment pozostał silny (lub połączenie Internetowe słabe), z pomocą przychodzi PS5 z napędem Blu-Ray. Do wyboru są zestawy z dwoma białymi kontrolerami DualSense lub jednym białym, a drugim w szarym kamuflażu.

Najciekawiej jednak, moim zdaniem, prezentuje się zestaw z DualSense, DualSense Edge i grą God of War: Ragnarok. Główną rolę w tym przedstawieniu gra drugi z padów, który został wyceniony przez Sony na niebanalną kwotę 1249 złotych. Czy wart jest tych pieniędzy? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, jednak aby nieco Wam je ułatwić, odeślę Was do porównania podstawowego DualSense z modelem DualSense Edge.

Szukasz PlayStation 5? Te oferty mogą Cię zainteresować
Nie, ten kontroler nie jest zepsuty – DualSense Edge jest padem modułowym! (źródło: Tabletowo.pl)

Konsola dla Niebanalnego Czempiona

Do swojej konsoli nie potrzebują kontrolerów DualSense, jednak kierownice do PS5 są dla nich obowiązkowe! Podobnie rzecz ma się z headsetem PlayStation VR 2 i kontrolerami Sense – na pewnym etapie staną się standardowym elementem wyposażenia, a nie zwykłym akcesorium. Nie robi im różnicy, czy zestaw zawiera jeden, czy dwa pady, konsola jest dla nich bowiem jedynie stacją, do której podłączą cały swój kompatybilny arsenał. Ostatecznie mogą zwrócić uwagę na ewentualną dostępność gier, które te akcesoria obsługują lub słuchawek, które pozwolą im usłyszeć każdy, nawet najdrobniejszy szczegół…

To który zestaw wybierasz?

Tekst powstał na zlecenie RTV Euro AGD i zawiera lokowanie konsoli PlayStation 5 dostępnych w sklepie