Przyczepa kempingowa Bruder EXP-7 (Źródło:bruderx)
Przyczepa kempingowa Bruder EXP-7 (Źródło:bruderx)

Ta luksusowa (i droga) przyczepa kempingowa to bunkier na kółkach

Firma Bruder produkuje jedne z najbardziej wytrzymałych, ale luksusowych terenowych przyczep kempingowych na świecie. Jej najnowszy model to wszechstronna platforma, która zaspokoi najbardziej wymagających miłośników kempingu.

Kemping ekstremalny

Fanów kempingu w najdzikszych regionach nie brakuje, a producenci sprzętu dla tej specyficznej grupy klientów nie zawodzą. Są już dostępne modele gotowe do starcia z niedźwiedziem i terrorystami, wygnania w dalekie zakątki czy penthousy na kółkach. Model zaprezentowany przez firmę Bruder to jednak konstrukcja wyglądająca, jakby była w stanie dotrzeć prawie wszędzie.

Przyczepa kempingowa EXP-7 to model stanowiący wygodną bazę do podróży w dowolnym miejscu i czasie. Mierząca 7 metrów długości i 2,6 metra wysokości konstrukcja zdolna jest do zmierzenia się z ekstremalnymi warunkami pogodowymi. Łączy w sobie ultrawytrzymałe, hermetyczne podwozie z rur kwadratowych i 60-milimetrowy korpus kompozytowy, który można znaleźć na okrętach. Wszystko to specjalnie zaprojektowane do współpracy w zakresie redukcji wibracji.

Model dostępny jest w wersji z dachem stałym lub elektrycznie sterowanym typu pop-top. Ten ostatni został zaprojektowany w celu obniżenia wysokości holowania i przechowywania przyczepy, natomiast dach twardy GT jest zalecany dla osób poszukujących najwyższego poziomu izolacji.

W tej przyczepie luksusowo przeczekasz trudne warunki

Przyczepa kempingowa wyposażona jest w system gotowania wewnątrz/na zewnątrz, a właz do spiżarni obejmuje miejsce do przechowywania żywności oraz dostęp do blatu kuchennego, przenośnej dwupalnikowej płyty indukcyjnej, zlewu, lodówki 57L i zamrażarki 136L. Wewnątrz EXP-7 pomieści się do 6 osób na łóżku queen-size oraz sofach.

Na pokładzie oczywiście znajduje się też łazienka z prysznicem z ciepłą/zimną wodą, umywalką, toaletką i toaletą kompostową. 200-litrowy zbiornik na wodę zapewni wystarczającą ilość świeżej wody.

Akumulator litowo-jonowy o pojemności 10,8 kWh współpracuje z falownikiem o mocy 3000 W, panelem słonecznym montowanym na dachu o mocy 1245 W, ładowarkami AC i DC, systemem zarządzania energią z pełnym ekranem dotykowym oraz mnóstwem gniazd AC, 12 V i USB.

Dodatkowe bonusy obejmują również potrójnie filtrowane ciśnienie redukujące kurz, inteligentny telewizor HD 12 V w środku oraz hydrauliczny system ogrzewania i ciepłej wody. Cena za tego potwora zaczyna się od 160000 dolarów.