Autonomiczne roboty mobilne firmy Geek+ dołączają do załogi producenta samochodów klasy premium. BMW Brilliance Automotive dąży do zautomatyzowania swojej zaawansowanej fabryki, znajdującej się na terenie Chin. Jakich zadań mają podejmować się nowe roboty?
Co robią roboty Geek+ w fabryce BMW?
Chińska fabryka BMW Brilliance Automotive stanowi pierwszy oddział, gdzie od lat produkuje się kultowe pojazdy tej marki. Wśród nich można wymienić samochody z serii 5, X5, a także elektryczny iX3. Przedsiębiorstwo to podjęło teraz istotną decyzję technologiczną, której celem jest m. in. robotyzacja systemów magazynowych.
Powodem wprowadzenia autonomicznych maszyn produkcji Geek+ do magazynów jest chęć przeprowadzenia modernizacji procesów, a także nadążenia za rosnącym popytem. Jak wynika z najnowszych informacji, wdrożenie robotów zajęło zaledwie dwa miesiące, natomiast wydajność wzrosła o 400%. Wszystko to dzięki szybkości i algorytmom uczenia maszynowego, które wspomagają roboty na każdym etapie pracy.
Automatyzacja magazynów i transformacja logistyczna
Współpraca dwóch liderów technologicznych skupia się nie tylko na samych autonomicznych urządzeniach, ale również na zaawansowanym systemie jego działania, zarządzania oraz dedykowanemu oprogramowaniu. Rozwiązania mają umożliwić modernizację cyfrowej inteligencji, a także przeprowadzić transformację logistyczną.
Podobne rozwiązania, w postaci robotycznych pomocników w magazynach, wprowadził już Amazon, natomiast Agility Robotics pokazało Digita, który ma być przyjaznym partnerem dla ludzkich pracowników. IKEA natomiast w swoich magazynach zatrudniła już do pracy drony, które zajmują się inwentaryzacją i monitorowaniem stanów magazynowych.
Najnowsze opcje w fabryce BMW są wzmocnieniem zrównoważonej technologii produkcyjnej działającej w chińskim oddziale. Zakład ten charakteryzuje się konstrukcją przyjazną dla środowiska oraz licznymi rozwiązaniami, pozwalającymi na zaoszczędzenie energii elektrycznej.
Polityka firmy BMW dąży również do tego, aby ograniczyć emisję gazów cieplarnianych o minimum 40% przed 2030 rokiem.