Głośnik Move 2 (źródło: Sonos)
Głośnik Move 2 (źródło: Sonos)

Sonos Move 2 oficjalnie! Może grać bez ładowania nawet 24 godziny

Sonos wprowadza na rynek ulepszoną wersję głośnika Move. Nowa edycja gwarantuje wyższą jakość dźwięku stereo czy też głębokie basy, a także może nieustannie grać przez nawet 24 godziny bez potrzeby ładowania, dwukrotnie przebijając czasem działania swojego poprzednika.

Innowacyjne technologie Sonos w nowym głośniku

Głośnik Sonos Move 2 to urządzenie klasy premium, zarówno pod względem estetyki, jak i jakości dźwięku. Jest kontynuacją poprzedniej generacji, która została wydana przed czterema laty i nadal charakteryzuje się wysokim zainteresowaniem oraz – podobno – sprzedażą. Druga genercja urządzenia swoją technologią przypomina nieco serię głośników Era.

Najnowsza propozycja marki została wyposażona w zupełnie inną architekturę akustyczną. Wśród jej elementów znaleziono podwójne głośniki wysokich tonów. Część niskotonowa natomiast gwarantuje głębokie basy, które można odczuć nawet w plenerze, szczególnie, że sprzęt jest odporny na zachlapania, co potwierdza IP56.

Głośnik Move 2 może się pochwalić dwukrotnie dłuższym czasem pracy na baterii niż poprzednik, dzięki czemu można z niego korzystać bez konieczności ładowania nawet przez 24 godziny. Producent wyposażył go w port USB-C, który pozwala na podłączenie urządzenia mobilnego i naładowanie go wprost z akumulatora głośnika – tak, głośnik może służyć za powerbank.

Łączność i funkcjonalność Sonos Move 2

Sonos Move 2 może łączyć się z zewnętrznymi urządzeniami za pomocą Bluetooth oraz sieci Wi-Fi, dzięki czemu użytkownik może swobodnie przesyłać strumieniowo wybrane treści. Możliwe jest także połączenie dwóch nowych głośników, tworząc parę stereo.

Co więcej, głośnik ma wymienną baterię, co może przedłużyć jego żywotność i jest wyposażony w suwak, pozwalający na płynne sterowanie głośnością. Dodatkowo, w trybie uśpienia sprzęt zużywa o 40% mniej energii od pierwszej generacji.

Co więcej, może zostać zintegrowany z Sonos Voice Control, Amazon Alexa, Apple AirPlay2 oraz aplikacją marki Sonos.

Sonos Move 2 dostępny jest w bieli, czerni oraz kolorze oliwkowym. Jego przedsprzedaż już ruszyła, a cena wynosi 2399 złotych. Wysyłka ma być realizowana po 20 września 2023.