Głośnik Sonos Five
Sonos Five (źródło: Sonos)

Nadchodzący głośnik Sonos odtworzy dźwięk w (niemal) każdym kierunku

Sonos w obecnym roku skupia się w głównej mierze na średniopółkowych propozycjach, jednak – jak się okazuje – niebawem może się to zmienić. Jak wynika z najnowszych informacji, marka pracuje nad głośnikiem z górnej półki, który jest kandydatem na najlepiej grające urządzenie w portfolio producenta, a to za sprawą pewnej cechy.

Głośnik Sonos Optimo 2 odtworzy dźwięk w (niemal) każdą stronę

Portal The Verge zdradził pierwsze informacje o nadchodzącym głośniku Sonos Optimo 2. Ma być to urządzenie z najwyższej półki, a więc jego możliwości będą najpewniej szły w parze z wprost proporcjonalnie wysoką kwotą, jaką przyjdzie nam za niego zapłacić. Jak na razie nie mamy bardziej szczegółowych informacji, a jedynie zalążek tego, czego możemy się spodziewać.

Sonos Optimo 2 ma skrywać się w podwójnej obudowie, która zostanie wyposażona we wszystko, co najlepsze. W środku znajdzie się bowiem kilka przetworników – nie byłoby w tym nic dziwnego, jednak mają być one skierowane w różne strony. Takie ustawienie sprawi, że głośnik odtworzy dźwięk w niemal każdym kierunku, zastępując cały zestaw 5.1 czy nawet 7.1.

Oznacza to, że urządzenie będzie pokazywało możliwości dźwięku przestrzennego Dolby Atmos, jednocześnie zapewniając wygodę użytkownikowi, który nie będzie musiał główkować, gdzie najlepiej postawić każdy z głośników w pokoju, aby jakość była najlepsza.

render 3D Sonos Optimo 2
źródło: The Verge

Reszta specyfikacji też ma być solidna

Przetworniki przetwornikami, ale nadchodzący głośnik ma oferować „topowość” jeszcze pod innymi względami. Po pierwsze, obok standardowego modułu łączności bezprzewodowej WiFi dla domowych głośników, do dyspozycji będzie także Bluetooth, która kojarzy się bardziej z przenośnymi jednostkami.

Optimo 2 obejmie także złącze USB-C, wbudowany zestaw mikrofonów oraz automatyczny korektor. Ponadto ma mieć 2 razy więcej pamięci operacyjnej RAM, a także 8 razy więcej pamięci flash niż jakikolwiek poprzedni głośnik produkcji Sonos.

Wszystko wskazuje na to, że model Optimo 2 pod względem wymiarów ma być bardzo podobny do modelu Sonos Five, a więc powinien być zamknięty w całkiem kompaktowej obudowie. Na więcej informacji dotyczących głośnika, niestety, musimy jeszcze poczekać.