Soundcore VR P10
Źródło: Soundcore US

Soundcore VR P10 – słuchawki TWS dla Meta Quest 2

Submarka Anker przygotowała nowy model słuchawek TWS. Soundcore VR P10 powstały z myślą o goglach wirtualnej rzeczywistości Meta Quest 2.

Znaczna większość osób najpewniej kojarzy Soundcore. Marka ta wywodzi się od znanej i szanowanej firmy Anker, znanej między innymi ze stworzenia najmniejszej ładowarki ściennej o mocy 100 W. Wspomniany wcześniej Soundcore ma skupić się na rynku audio; zajmują się więc produkcją słuchawek, głośników czy inteligentnych oprawek.

Najnowsza pozycja w katalogu firmy powstała specjalnie z myślą o Meta Quest 2. Model VR P10 pozwala na wygodne doświadczanie wirtualnej rzeczywistości, bez konieczności korzystania z jakiegokolwiek okablowania oraz martwienia się o opóźnienia.

Specyfikacja słuchawek Soundcore VR P10

Według strony producenta, model VR P10 ma odznaczać się niskim opóźnieniem (poniżej 30 milisekund), certyfikatem IPX 4 (odporność na zachlapania) oraz 11-milimetrowymi przetwornikami. Co ciekawe, najnowszy produkt Soundcore ma również możliwość współpracy z innymi platformami, niż wspomniany Quest 2.

Dołączony do słuchawek adapter, pozwala bowiem na wybranie jednego z czterech urządzeń, do którego podpinamy słuchawki. Obecnie oferuje wsparcie (nie licząc gogli VR) dla PlayStaion 5, PC oraz Nintendo Switch. Dodatkowym atutem słuchawek jest ich bateria.

VR P10 są w stanie bowiem pracować przez 6h na jednym ładowaniu. Energia nagromadzona w etui pozwala z kolei na rozszerzenie tego czasu aż do 24 godzin. Producent chwali się ponadto, że już po 10 minutach ładowania użytkownik będzie w stanie korzystać z urządzenia przez 1,5 godziny.

Soundcore VR P10 – słuchawki TWS dla Meta Quest 2
Zawartość opakowania: słuchawki, etui, adapter, kabel oraz wkładki w różnych rozmiarach

Co jeszcze oferują VR P10?

Całkiem sporo, chociażby jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami, możliwość ładowania Quest 2 podczas korzystania z adaptera czy możliwość współpracy z dedykowaną aplikacją. Pierwsza z wymienionych funkcji pozwala na jednoczesne podłączenie słuchawek do (przykładowo) konsoli przy pomocy adaptera oraz telefonu, wykorzystując Bluetooth.

Druga natomiast pozwala, dzięki odpowiedniej konstrukcji adaptera, na ładowanie gogli VR podczas korzystania ze słuchawek. Ostatnia z kolei mówi sama za siebie – Soundcore przygotowało aplikację, która pozwala na łatwiejszą obsługę VR P10.

Cena i dostępność

Soundcore VR P10 zostały wycenione na 99,99 dolara amerykańskiego. Przekłada się to na kwotę niemal 485 złotych. Na ten moment jednak słuchawki można nabyć jedynie w sklepie zlokalizowanym w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Niemniej jestem pewien, że prędzej czy później będą dostępne również na rynku europejskim.