Stacja ładowania dronów Skydio (Źródło: Skydio)
Stacja ładowania dronów Skydio (Źródło: Skydio)

Kompaktowe ładowarki dronów szybko przywrócą urządzenie do pracy

Producent dronów Skydio zapowiedział nową linię stacji dokujących. Ładowarki do dronów mają być łatwe w instalacji i obsłudze zarówno w użytku wewnętrznym, jak i zewnętrznym.

Przydatni towarzysze codziennego życia

Drony to nie tylko urządzenia transportu czy wojska – to także nasi codzienni towarzysze. Mało kto wyobraża sobie sprzątanie bez wiernego robota odkurzającego, koszenia trawnika bez wsparcia automatycznej kosiarki czy po prostu – robienia dobrych zdjęć z powietrza.

Ładowanie dronów nastręcza trudności. Jak to zrobić automatycznie bez ingerencji człowieka? Jest na to kilka sposobów, np. potężne stacje dokujące, ale do warunków domowych i z ograniczoną przestrzenią lepiej nada się nowe rozwiązanie autorstwa Skydio.

Skydio to amerykański producent dronów z Kalifornii, który jako pierwszy producent bezzałogowców z USA przekroczył w 2021 wartość miliarda dolarów. Firma w 2019 zaprezentowała pierwszą, małą, automatyczną stację ładującą z wysuwanym ramieniem. Z końcem 2022 zapowiedziała nowe produkty z tej linii: Skydio Dock i Dock Lite.

Stacja ładowania dronów Skydio (Źródło: Skydio)
Stacja ładowania Skydio (Źródło: Skydio)

Wygodne, przenośne stacje do środka i na zewnątrz

Skydio dock i Skydio Lite reklamowane są jako najmniejsze, najlżejsze i najbardziej inteligentne na rynku stacje bazowe dla dronów połączone z chmurą. Większa stacja dokująca, odporna na warunki atmosferyczne, jest wykonana z aluminium i poliwęglanu, zajmuje około 0,5 metra kwadratowego i waży 30 kg.

Dock Lite natomiast jest znacznie mniejszy i może być montowany na powierzchniach pionowych i instalowany w ograniczonej przestrzeni. Obie mają ramię, służące jako platforma do lądowania, na którą drony prowadzi sztuczna inteligencja.

Nie wiadomo jeszcze kiedy ani w jakiej cenie dostępne szerzej będą nowe stacje, ale firma uruchomiła już program wczesnego wdrażania, we współpracy z między innymi Departamentem Transportu Karoliny Północnej i japońską firmą Obayashi Construction.

Zainteresowani mogą poprzez oficjalną stronę kontaktować się w sprawie zostania tego typu partnerem dla Skydio.