little cities
little cities

Miniaturowy symulator miast Little Cities na Quest i Quest 2

Little Cities to symulator miniaturowych miast dostępny na gogle VR Quest. Po części jest wzorowany na tak popularnych tytułach Sim City czy Cities: Skylines. Jego premiera zapowiadana jest już niebawem na Quest i Quest 2. Jak się prezentuje? Trzeba przyznać, że bardzo ciekawie.

Little Cities – symulator miast z dobrym pierwszym wrażeniem

Ten rodzaj gry jest doskonale znany fanom tworzenia wszelkich symulatorów miast, wesołych miasteczek i tym podobnych. Jeśli chodzi o samą rozrywkę to sama czynność budowania, raczej odbywa się w tradycyjny sposób z tą różnicą, że tu mamy do czynienia z kontrolerami dotykowymi. Jesteśmy posiadaczami wyspy, na której sekwencyjnie rozwijają się strefy, gotowe do ich zdobywania i odblokowywania. Tam możemy postawić budynki, sklepy, które przyciągną mieszkańców, potrzebujących miejsca do życia i pracy.

W Little Cities wprowadzono logiczne koncepcje i świetny schemat sterowania. Przeciągasz drogi na daną wyspę z portu początkowego i zaczynasz pracę nad podziałem na strefy, chwytając punkt na mapie, a następnie przeciągasz kursor, dokładnie tak jak myszą. Strefy mieszkalne są oczywiście niezbędne do zamieszkiwania stale rosnącej populacji, podczas gdy dzielnice przemysłowe są potrzebne do uruchomienia gospodarki.

Jednak należy pamiętać, aby nie umieszczać jednego obok drugiego – obywatele będą narzekać na hałas. Dzielnice handlowe mogą pełnić rolę bufora, zapewniając dochód oraz poziom satysfakcji ludności. Aby każdy z naszych obywateli był zadowolony, musimy mu zapewnić odpowiednie warunku bytowe, czyli prąd, wodę i łączność sieciową. Odpowiednia liczba strażaków, policji, szkół i szpitali zapewni wzrost populacji.

Little Cities – od kiedy można grać?

Little Cities będzie drugim tytułem VR autorstwa Purple Yonder, które jakiś czas temu wypuściło strzelanki ze świata zombie – Oculus Go Zed Shot w 2016 roku. W nadchodzących dniach twórca gry zamierza ujawnić coraz więcej informacji na temat nowego tytułu.

Premiera Little Cities na platformie Quest 1 i 2 już 21 kwietnia. Gra będzie kosztowała 20 dolarów.