Corsair Xeneon Flex
źródło: Corsair via Videocardz

Ten zginany monitor Corsair jest wyjątkowy, ale jego cena – powalająca

Pod koniec sierpnia tego roku informowaliśmy o prezentacji pierwszego na świecie 45-calowego zginanego monitora Corsaira. Model XENEON FLEX 45WQHD240 OLED, bo tak brzmi jego pełna nazwa, wreszcie trafił na półki sklepowe i można zamawiać go nawet w Polsce. Niestety, innowacje zawsze kosztują krocie.

Corsair XENEON FLEX – monitor, którego ekran możesz bezkarnie wyginać!

Kupno monitora z pewnością nie jest prostym zadaniem. Wybór idealnego wyświetlacza pod siebie może sprawiać niemałe kłopoty, ponieważ rodzą się pytania: Jakiej przekątnej potrzebuję? Czy ma być to standardowy 16:9, 21:9, czy ultraszeroki 32:9? Jakiego typu matrycę chcę używać? O jakim odświeżaniu? Czy preferuję płaskie, czy zakrzywione monitory? Na parametry wyświetlacza już po samym zakupie nie mamy, ale najnowszy Corsair XENEON FLEX umożliwia dynamiczną zmianę krzywizny wyświetlacza.

To coś idealnego dla niezdecydowanych entuzjastów sprzętu, którzy raz wolą płaski, a raz zakrzywiony ekran – nie będzie trzeba zmieniać monitorów jak rękawiczki. Funkcje zginania gwarantuje zastosowana matryca o przekątnej 45 cali wykonana w technologii OLED – takie ekrany także trafiają do przykładowo składanych smartfonów – Samsung Galaxy Z Fold 4, Galaxy Z Flip 4 itd. Panel ten pracuje w rozdzielczości 3440 × 1440 pikseli (kinowe proporcje 21:9), a do tego oferuje odświeżanie na poziomie 240 Hz.

Z dodatkowych cech wyświetlacza Corsair XENEON FLEX warto wymienić niski czas reakcji na poziomie 0,03 ms GtG, wsparcie technologii NVIDIA G-SYNC i AMD FreeSync Premium, a także maksymalną jasność do 1000 nitów oraz kontrast statyczny 1500000:1, który jest równoznaczny z pięknymi, głębokimi czerniami.

Urządzeniu nie zabrakło pełnego zestawu portów – 2x HDMI 2.1, 1x DisplayPort 1.4, 1x USB-C z obsługą wyświetlania obrazu, 4x USB 3.2, 1x audio jack 3,5 mm oraz 1x „zwykły” USB-C. Cała magia zginania monitora leży tu w dwóch uchwytach po bokach urządzenia, które umożliwiają „wyprostowanie” panelu, a także ustawienie krzywizny 800R.

Cena zginania jest powalająca

Dobry monitor możemy kupić już w okolicach cenowych 1000-2000 złotych, jednak propozycje ze zintegrowanym panelem OLED to już „droższa zabawa”. Niemniej Corsair XENEON FLEX z racji na swoją innowacyjną funkcję zginania okazuje się bardzo drogi – na oficjalnej stronie producenta monitor możemy zamawiać już w przedsprzedaży, a za całość przyjdzie nam zapłacić…. 11249 złotych.

Fakt faktem to naprawdę ogromna kwota, jednak który inny monitor pozwala na wielokrotną zmianę krzywizny wyświetlacza?