Inteligentny długopis Nuwa (Źródło: Nuwa)
Inteligentny długopis Nuwa (Źródło: Nuwa)

Inteligentny długopis Nuwa odszyfruje twoje pismo i zdigitalizuje notatki

Podczas CES 2023 firma Nuwa zaprezentowała inteligentny długopis na miarę XXI wieku. Cyfrowe pióro digitalizuje odręczne notatki i może być zintegrowany z całą masa aplikacji.

Pochód innowacji

Targi Consumer Technology Association 2023, odbywające się w Las Vegas, przynoszą niesamowite innowacje z wielu branż. Funkcjonalne i jednocześnie bardzo stylowe okulary AR, cyberpunkowe okulary XR, samojezdne wózki dziecięce, słuchawki sterowane mimiką twarzy, inteligentne karmniki dla ptaków, spersonalizowane, drukowane suplementy diety czy aplikatory tuszu do brwi, wspomagane sztuczną inteligencją. Do tego kolorowego podchodu innowacji dołącza firma Nuwa i jej szalenie wygodny, stylowy, wielofunkcyjny, inteligentny długopis.

Nuwapen to projekt który zrodził się w głowie Marca Tuiniera w 2019 roku. Marc, student pracujący jednocześnie dorywczo i budujący startupy, postanowił wymyśleć urządzenie ułatwiające tworzenie i porządkowanie odręcznych notatek. Tak powstał długopis łączący świat fizyczny i cyfrowy.

Kombajn mieszczący się w dłoni

Inteligentny długopis wykorzystuje trzy zintegrowane kamery wraz z elektroniką wykrywającą ruch i nacisk do odszyfrowywania ludzkich bazgrołów i ich digitalizacji. Dołączona aplikacja zapewnia bezpieczeństwo notatek i pozwala na ich filtrowanie, sortowanie i przeszukiwanie. Sam długopis pisze na każdym papierze – w zeszytach, notatnikach czy na karteczkach samoprzylepnych.

Pismo odręczne reprezentuje głęboko osobisty sposób myślenia, dlatego ważne było dla nas zaprojektowanie NuwaPen w taki sposób, aby jedynie przetwarzać atrament i wykonywać to przetwarzanie na urządzeniu. Nasze kompleksowe rozwiązanie do szyfrowania pisma odręcznego gwarantuje, że Twoje myśli są bezpieczne od momentu rozpoczęcia pisania.

Marc Tuinier, współzałożyciel firmy Nuwa

Długopis jest kompatybilny z popularnymi kartridżami D1. Bateria urządzenia wystarczy na 2 godziny pracy i ładuje się w 15 minut. Długopis działa zarówno w ramach własnej aplikacji, jak i w tak popularnych narzędziach, jak Google Drive, Todoist czy Miro.

Nuwa Pen będzie dostępny w sierpniu 2023 roku w cenie 279 dolarów, ale można go zamówić już dziś w preorderze w cenie 179 dolarów, w wariancie kolorystycznym Ebony (czarny) lub Ivory (biały).