Kask rowerowy Gamel (Źródło: gamel)
Kask rowerowy Gamel (Źródło: gamel)

W tym kasku rowerowym włączysz kierunkowskaz przechylając głowę

Firma Gamel zaprezentowała kask rowerowy z wbudowanymi kierunkowskazami. Dzięki niemu wykonywanie manewrów w ośrodkach miejskich stanie się dużo bezpieczniejsze.

Rowerowych opcji (i akcesoriów) przybywa

Rosnąca popularność różnej maści rowerów, w szczególności elektryków do transportu, sportów wyczynowych i życia w mieście ciągnie za sobą rosnącą popularność różnego rodzaju gadżetów. Czujniki hamowania, e-pakiety czy plecaki z sygnalizacją świetlną to tylko niewielki wycinek oferty. Jak już o sygnalizacji mowa – niektóre firmy w swojej ofercie posiadają kaski ze światłami, jednak paryski startup Gamel zaprojektował produkt oferujący ciekawe rozwiązanie kwestii uruchamiania sygnalizacji.

Osłona głowy Gamel wyróżnia się na tle tego typu produktów, ponieważ jego wskaźniki są uruchamiane przez przechylenie głowy. Urządzenie ma pasek białych diod LED z przodu, a także pasek czerwonych / bursztynowych diod LED z tyłu. To z tyłu działa nie tylko jako tylne światło, ale także jako światło stopu aktywowane akcelerometrem i jako wyświetlacz kierunkowskazów. To właśnie one aktywowane są ruchami głowy. Dodatkowo sygnał dźwiękowy również informuje o włączeniu się świateł.

Kask rowerowy Gamel (Źródło: gamel)
Kask rowerowy Gamel (Źródło: gamel)

Ultralekki kask z sygnalizacją

Sam produkt waży 360 gramów, spełnia międzynarodowe standardy bezpieczeństwa, ma szybko zwalnianą magnetyczną klamrę paska podbródkowego Fidlock i wystarcza na 10 godzin jazdy po 3-godzinnym ładowaniu jego akumulatora litowo-jonowego.

W celu oszczędzania baterii elektronika wyłącza się automatycznie, jeśli przez co najmniej trzy minuty nie zostanie wykryty żaden ruch. Komponenty mają stopień wodoodporności IP55, co oznacza, że są w stanie wytrzymać strumień wody pod niskim ciśnieniem z dowolnego kierunku.

Kask obecnie dostępny jest do wsparcia na platformie Kickstarter. Firma osiągnęła już swój cel finansowy, a kask dostępny jest, póki co, w cenie 149 euro w kolorze kremowym, czarnym, granatowym lub khaki. Planowana cena detaliczna to 249 euro.