Zestawy Meta Quest pozwolą na podłączenie zewnętrznego czujnika bicia serca. Dzięki temu użytkownicy będą mogli sprawdzić swoje tętno w VR! Dodatkowo dodana zostanie możliwość integracji z Health Connect, czyli androidowym odpowiednikiem Apple Health.
Dwie nowości od Meta dla amatorów fitnessu w VR
Meta Quest zyskają dwie funkcje, którymi szczególnie zainteresują się posiadacze smartfonów z Androidem oraz osoby, które posiadają czujniki tętna. Zacznijmy może od tych drugich – headsety do wirtualnej rzeczywistości firmy Meta pozwolą na podłączenie zewnętrznych czujników przy użyciu modułu Bluetooth.
Informacje dotyczące tętna pozwolą użytkownikom na sprawdzenie faktycznej intensywności ich treningów w rzeczywistości wirtualnej. Czy to podczas przecinania kostek w Beat Saber na poziomie Expert+, czy wzmożonej aktywności podczas gry w Supernatural (skąd pochodzi poniższy zrzut ekranu).
Ale czy to przypadkiem nie wymaga kompatybilnej aplikacji…?
Otóż okazuje się, że nie! Każdy dostępny na gogle firmy Meta program będzie miał możliwość wyświetlania tętna użytkownika. Nie są to domysły, a oficjalnie potwierdzona informacja!
Kiedy dojdzie do sparowania czujnika tętna z Meta Quest Move, tętno będzie wyświetlane w każdej grze czy aplikacji w VR. Deweloperzy nie będą musieli zintegrować tej funkcji (ze swoją aplikacją – dop. red.)
wypowiedź Travisa Isamana, przedstawiciela firmy Meta, dla portalu The Verge
Funkcja działać będzie na pewno z urządzeniami Garmin HRM-Dual oraz Polar H10, jednak firma utrzymuje, że inne czujniki tętna są również wspierane. Rzecz jasna o ile mają moduł Bluetooth – prawdopodobnie zegarek, który nie pokazuje godziny, również będzie z naszym headsetem kompatybilny.
Headset połączy się również z Health Connect
Fakt, że samodzielne gogle VR Meta Quest 2 mogą zostać sparowane ze smartfonem, nie jest niczym nowym. Teraz jednak użytkownicy smartfonów z systemem Android, będą mogli zintegrować gogle z aplikacją Health Connect. Co prawda jest ona dostępna w Polsce, w wersji Beta, jednak wydaje się działać.
Po sparowaniu użytkownik dostanie możliwość przeglądania wszystkich statystyk, związanych z wysiłkiem, który poczynił w VR. Co istotne, nie będzie potrzeby manualnego synchronizowania danych – Meta zapewnia, że cały proces będzie w pełni automatyczny. Ubiegły rok przyniósł analogiczne rozwiązanie dla użytkowników, korzystających z Apple Health.
Czas na trening?
Nie wiem, czy mieliście jakieś postanowienia noworoczne na Anno Domini 2023 – ja nie miałem. Spontanicznie jednak wróciłem do bardziej regularnego grania w Beat Saber, co zaowocowało nieco niższymi wartościami na wadze. Efekt uboczny, jednak w pełni pożądany!
Jeśli mieliście swoje postanowienia, ale z jakiegoś powodu straciliście motywację do ich osiągnięcia, to gorąco zachęcam Was do zapoznania się z listą aplikacji, które wspomogą was w ich realizacji! Wiem, że to męczące i momentami irytujące, ale czasami efekty są tego warte 😉