Spot od Boston Dynamics patrzy na choinkę
Źródło: YouTube, Boston Dynamics

Pies-robot Boston Dynamics Spot (po)może ubrać choinkę

Spot to pies robot Boston Dynamics, który został bohaterem tegorocznego klipu świątecznego firmy. Na 90-sekundowym wideo widać, jak czworonożny robot próbuje umieścić kokardkę na czubku dość wysokiego drzewka. Jak idzie mu ubieranie choinki…?

Spot to robot uniwersalny

Kiedy został zapowiedziany, technologiczne media na całym świecie oszalały na jego punkcie. W dniu rozpoczęcia dystrybucji nakład był limitowany do 150 sztuk, a czas oczekiwania na zamówienie wynosił od 6 do 8 tygodni. Spot szybko znalazł swoich nabywców i obecnie można go spotkać między innymi w fabryce samochodów marki KIA, zlokalizowanej w Korei Południowej, gdzie czuwa nad bezpieczeństwem.

Choć powstał z myślą o pracy i wykorzystaniu w przemyśle, to Boston Dynamics pokazuje, że stworzony przez nich robotyczny czworonóg, jest w stanie również się sprawdzić w branży rozrywkowej. Mogliśmy między innymi podziwiać jego umiejętności parkourowe oraz poczuć się niczym jury programu „Taniec z Gwiazdami„, podczas oglądania tanecznych (i rytmicznych) pląsów, na zakończenie 2020 roku.

Boston Dynamics udowadnia, że Spot potrafi ubrać nawet choinkę!

Z okazji tegorocznych świąt na oficjalnym kanale Boston Dynamics możemy obejrzeć film, który przedstawia Spota, próbującego ocenić czy będzie w stanie umiejscowić kokardkę na czubku choinki. Dochodzi jednak do wniosku, że samodzielnie nie podoła temu zadaniu – drzewko jest zwyczajnie za wysokie.

Jednak od czego ma się przyjaciół? Spot prosi więc o pomoc dwa inne czworonożne roboty, które przybywają mu zaoferować swe wsparcie! Nie jest to jednak wsparcie mentalne – dwa roboty ustawiają się bowiem pod drzewkiem w taki sposób, by uformować coś na kształt schodów.

Spot korzysta z pomocy swoich znajomych i wspólnymi siłami udaje im się umieścić wstążkę na choince. Nie jest to koniec, tego trwającego 90 sekund filmiku, jednak jeśli chcecie wiedzieć, co się wydarzyło później, to musicie obejrzeć go sami 😉

Boston Dynamics to mistrzowie

Nie tylko robotyki i programowania, co udowodnili poprzez stworzenie Spota, Stretcha czy Atlasa, ale również marketingu. Ich kanał na YouTube subskrybuje niemal 3 mln osób, a możliwości swoich robotów pokazują w formie, która dostępna jest dla wszystkich – niezależnie od stopnia zaawansowania wiedzy technicznej.

Osobiście uwielbiam wideo, w którym Spot(y) wykonują cover piosenki The Rolling Stones „Start Me Up”. Jeśli obserwujecie ten kanał, to podzielcie się swoimi ulubionymi materiałami!