SmartThings Find

Samsung rezygnuje z zewnętrznego huba na rzecz SmartThings hub

Samsung wprowadza udogodnienia dla swoich użytkowników i daje możliwość rezygnacji z dodatkowego, zewnętrznego huba. Wszystko dzięki oprogramowaniu SmartThings Hub, które umożliwia łączność i kontrolę nad urządzeniami znajdującymi się w inteligentnym domu.

Samsung SmartThings – co to takiego?

SmartThings to przede wszystkim jedno centralne miejsce do kontrolowania wszystkich smart urządzeń. Platforma oferuje wsparcie nie tylko sprzetom Samsunga, ale także innych marek.

SmartThings pozwala na płynną komunikację między posiadanymi urządzaniami a telefonem. To aplikacja wielozadaniowa – z jej pomocą sprawdzimy np. zawartość lodówki, nastawimy piekarnik, włączymy robota sprzątającego i wiele innych. Wszystkie te czynności jesteśmy w stanie wykonać nawet wtedy, gdy nie ma nas w domu.

Samsung rezygnuje z zewnętrznego huba na rzecz SmartThings hub
fot. Samsung

Samsung SmartThings Hub

Podczas tegorocznych targów CES Samsung zaprezentował spore udogodnienie wszystkim użytkownikom, gdyż do tej pory, aby podłączyć kolejne z zakupionych urządzeń w domu, potrzebowaliśmy zewnętrznego huba. Teraz integracja technologii SmartThings Hub ma być o wiele prostsza i sprawniejsza. Co więcej, ma pozwolić jeszcze bardziej wykorzystać możliwości urządzeń poprzez wbudowane oprogramowanie, które będzie obsługiwać połączenie przez Wi-Fi lub Ethernet. Dojdzie tu także Matter, czyli innowacyjny standard interoperacyjności inteligentnego domu. Dodatkowo, w razie potrzeby możemy również skorzystać z USB, które umożliwi łączność z urządzeniami Zigbee.

Misją SmartThings zawsze było tworzenie środowiska, usprawniającego codzienne życie. Aby urzeczywistnić tę misję zdwoiliśmy wysiłki na rzecz ulepszenia technologii SmartThings, co jest kolejnym krokiem w urzeczywistnianiu wizji Samsung, aby wszystkie domy były podłączone do sieci – powiedział Jaeyeon Jung, Vice President w Samsung Electronics i Head of SmartThings

Samsung SmartThings Hub ma współpracować z wybranymi telewizorami Samsung Smart TV, które będą wprowadzone na rynek jeszcze w tym roku, oraz inteligentnymi monitorami, czy lodówkami Family Hub. Po więcej informacji na temat SmartThings odsyłamy na stronę www.smartthings.com.